fbpx

Hemşirelik Bölümü Öğrencileri Yemin Ederek Meslek Hayatlarına Adım Attı

Hemşirelik Bölümü Öğrencileri Yemin Ederek Meslek Hayatlarına Adım Attı

06.06.2024

İstanbul Arel Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü son sınıf öğrencileri düzenlenen “Yemin Töreni” ile mesleki yeminlerini etti. 

İstanbul Arel Üniversitesi Cevizlibağ Sağlık Yerleşkesi’nde düzenlenen etkinliğe; İstanbul Arel Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Ülkü Baykal, akademisyenler, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan etkinlikte konuşan Hemşirelik Bölümü 4.Sınıf Temsilcisi Beyzanur Özdemir heyecanını dile getirerek 4 yıl boyunca kendilerine destek olan İstanbul Arel Üniversitesi öğretim üyelerine teşekkür etti.

“İstanbul Arel Üniversitesi Mezunları Olarak Fark Yaratacağınıza İnanıyorum”

Törende açılış konuşması yapan Hemşirelik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ülkü Baykal hemşirelik mesleğinin öneminden bahsederek öğrencilere meslek hayatlarında başarılar diledi.

Prof. Dr. Ükü Baykal; “Sevgili öğrencilerimiz çalışma yaşamına geçiş yapıyorsunuz. İlk günlerde biraz zorlanacağınız günler olacak. Performansınızla bunu en iyi şekilde aşacağınızı düşünüyorum. Hangi uzmanlık alanında çalışırsanız çalışın İstanbul Arel Üniversitesi Hemşirelik Bölümü mezunları olarak fark yaratacağınıza inanıyorum. Meslek yaşamınızda karşılaşacağınız her türlü zorluğu; sahip olduğunuz, kurumunuzda sizlere kazandırılmaya çalışılan mesleki bilgi beceri ve yetkinliklerle yeneceğinizi biliyorum. Meslek yaşamınızda hemşirelik mesleğinin etik ilke ve değerlerine sahip çıkacağınıza, bunların yanı sıra Atatürk ilke ve devrimlerini koruyacağınıza bütün kalbimle inanıyorum. Bizler İstanbul Arel Üniversitesi Hemşirelik Bölümü öğretim üyeleri olarak sizlerin meslek yaşamınızda her zaman yanınızda olacağız. Mezunlarımız olarak meslektaş ilişkimizi iletişim ve iş birliğinizi koparmamak için sizlerin de çaba göstermenizi bekliyoruz. Kapılarımız sizlere her zaman açık olacaktır.” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından çeşitli konferans ve etkinliklerde başarılı olan öğrencilere belgeleri verildi. Daha sonra Hemşirelik Bölümü son sınıf öğrencileri İstanbul Arel Üniversitesi Hemşirelik Lisans ve Yüksek Lisans Mezunu Melike Özkoç’tan ışık alarak sahnede yerlerini aldı. Hemşirelik öğrencileri daha sonra coşku ile yemin ederek hemşirelik mesleğine adım attılar.

Tören, mezuniyet pastasının kesilmesi ve hatıra fotoğraflarının çekimi ile sona erdi.