fbpx

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu Öğrencilerin Mezuniyet Heyecanına Ortak Oldu

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu Öğrencilerin Mezuniyet Heyecanına Ortak Oldu

29.06.2024

Cumhuriyetin 100. Yılında İstanbul Arel Üniversitesi mezun olan öğrencilerini coşkuyla uğurladı. Küçükçekmece Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezi’nde düzenlenen mezuniyet törenine katılan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, öğrencilere önemli nasihatlerde bulunarak öğrencilerin mezuniyet heyecanlarına ortak oldu.

Yoğun ilginin olduğu mezuniyet törenine İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Küçükçekmece Belediye Başkanı Kemal Çebi ve Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Ay, İstanbul Arel Üniversitesi Onursal Başkanı Kemal Gözükara, İstanbul Arel Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Özgür Gözükara, İstanbul Arel Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. A. Ercan Gegez, Büyükçekmece Belediye Başkan Yardımcısı Rıza Can Özdemir,  İstanbul Arel Üniversitesi akademik ve idari personeli, öğrenciler ile aileleri katıldı.

İstanbul Arel Üniversitesi Müzik Kulübü tarafından verilen mini konserle başlayan tören mezun olan öğrencilerimizin kortejinin ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile devam etti.

Coşkulu ve duygusal anların yaşandığı mezuniyette konuşan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu bilgi çağını ülke olarak kaçırmamamız gerektiğini ifade etti. Ülkemizdeki genç nüfusun bunun için büyük bir avantaj olduğunu vurgulayan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul Arel Üniversitesi öğrencilerine önemli nasihatlerde bulundu.

Törende konuşan Küçükçekmece Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Ay ve Büyükçekmece Belediye Başkan Yardımcısı Rıza Can Özdemir İstanbul Arel Üniversitesi’nin köklü bir eğitim kurumu olduğunu vurgulayarak mezun olan öğrencilere başarılar diledi.

“Öğrencilerimize ve Ülkemize Faydalı Olabilecek Çalışmalar Gerçekleştiriyoruz”

İstanbul Arel Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. A.Ercan Gegez ise konuşmasında kurulduğu günden beri ülkemize ve öğrencilere faydalı çalışmalar gerçekleştirildiğini vurgulayarak İstanbul Arel Üniversitesi mezun öğrencilerine mesleki hayatlarında başarılar diledi.

Prof.Dr. A. Ercan Gegez; “Her geçen yıl büyük gelişmeler kaydeden Üniversitemiz, Türkiye’nin yükseköğretim sistemi içinde seçkin bir konuma sahiptir. İstanbulların üniversitesi olarak sağlık, sosyal ve fen bilimleri gibi farklı alanlarda başarılı öğrenciler yetiştiriyor ve aranan mezunlar veriyoruz. Eğitim ve öğretim çalışmalarımızın yanı sıra, üniversite sanayi iş birliğini geliştirme, girişimcilik, kariyer yönetimi, topluma hizmet, sosyal sorumluluk projeleri gibi alanlarda da öğrencilerimize ve ülkemize faydalı olabilecek çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Bu bağlamda Üniversitemiz öğrencilere sadece mesleki bilgi vermekle kalmayıp düşünme yeteneklerini geliştirmeyi sorgulama yapmayı ve ahlaki değerleri benimsemeyi amaçlamaktadır. Mezunlarımızın toplumun ihtiyaçlarına uygun olarak donanımlı ve etik değerlere sahip bireyler olarak yetişmesi çabası içerisindeyiz. Öğrencilerimizin yetiştikleri alanda en güçlü seviyede eğitim alabilmelerinin yanı sıra, rekabetin yüksek olduğu iş hayatına daha iyi hazırlanmalarını da amaçlayan bu çalışmalarla özgüveni ve mesleki donanımı yüksek bireyler yetiştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz.

Sevgili mezunlarımız çok kıymetli öğrencilerim. Mezuniyet töreni sizin için sadece bir akademik başarı değil aynı zamanda yeni bir başlangıç noktasıdır. Artık kendi yollarınızı çizeceksiniz. Hayatın sunduğu fırsatları değerlendireceksiniz. Bu noktada elde ettiğiniz bilgi ve deneyimlerle donanmış olarak geleceğe adım atmanızı istiyorum. Mezuniyet sadece biri diploma almak değil aynı zamanda karakterinizi şekillendiren bir süreçtir.

Yeni bir sayfa açıyorsunuz ve bu sayfayı kendi hikayenizde dolduracaksınız. İşte bu noktada cesaretiniz, azminiz ve öğrendiğiniz bilgiyle donanmış olmanız çok önemlidir. Bizler bu süreçte sizlere sadece ders kitaplarında yansıtılan bilgileri öğretmeye odaklanmadık. Mesleki bilginin yanı sıra sizlere düşünmenin sorgulamanın analiz yapmanın ve hepsinden önemlisi ahlaklı birer yetişkin olmanın önemini öğretmek için yoğun çaba gösterdik. “şeklinde konuştu.

“Hedefleriniz Mutlaka Olsun”

Törende konuşan İstanbul Arel Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Özgür Gözükara ise mezun öğrencilerimizi tebrik ederek önemli nasihatlerde bulundu.

Öğrencilerin mutlaka hedeflerinin olması gerektiğinin altını çizen Mütevelli Heyet Başkanı Özgür Gözükara;” Hayatınız boyunca öğrenmeye devam etmenin ilgilendiğiniz, merak duyduğunuz alanlarda mutlaka araştırma yapıp inceleyip okuyup öğrenmenin kendinizi kültürel ve entelektüel anlamda geliştirmenin başarıya giden yolda çok önemli olduğunu unutmayın. Arkadaşlar hedefleriniz mutlaka olsun. Şayet gideceğiniz limanı bilmezseniz hiçbir rüzgâr gerçekten sizin için doğru bir rüzgâr olmayacaktır. Onun için hedeflerinizi belirleyin. Sonra da o hedeflerinize ulaşmanın en garanti yolu çalışmaktır. Çalışarak, gayret ederek, emek vererek, ter dökerek hak etmeniz lazım. Çalışmadan, ter dökmeden, emek vermeden, zenginlik gelmez, bilgelik gelmez, başarı gelmez. Arkadaşlar sevdiğiniz işi yapmaya, hayalinizdeki işi yapmaya gayret edin. Artık mezunsunuz, diplomanız var. Kaybedecek hiçbir şeyiniz yok. Onun için hayallerinize mutlaka bir şans verin. Tembellik ve üşengenlikten uzak durun. Güvenilir olmak sizi iş hayatında her zaman bir adım ileriye götürür. Bugün aldığınız bu diploma yalnızca bilgi değil aynı zamanda size pek çok sorumluluk da getiriyor. Arkadaşlar ülkemize aydınlık geleceği kazandıracak olan, götürecek olan, taşıyacak olan sizlersiniz. Cumhuriyetin temel ilkelerine layık, demokrasiye sahip çıkacağınızdan zaten eminim.” dedi.

“Gelecekteki Tüm Başarılar Sizin Olsun”

Mezun öğrencilerimize başarılar dileyen İstanbul Arel Üniversitesi Onursal Başkanı Kemal Gözükara öğrencileri ve velileri tebrik etti.

İstanbul Arel Üniversitesi Onursal Başkanı Kemal Gözükara; “Sizi kutluyorum. Başarılar diliyorum. Gelecekte tüm başarılar sizin olsun. Bir sorununuz olduğunda tekrar üniversiteyi arayın. Elimizden gelen desteği size vereceğiz. Siz bizimsiniz, biz sizi unutmayız. Her şey gönlünüzce olsun.” ifadelerini kullandı.

“Mezuniyet Töreninde Ekrem İmamoğlu Coşkusu”

İstanbul Arel Üniversitesi Mezuniyet Töreni’nde coşkuyla karşılanan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, öğrencilerin heyecanına ortak oldu.

Törende konuşan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu; “Heyecanınızın ve coşkunuzun yanı sıra şunu söylemek isterim; diplomayı almak aslında tabii ki biliyorsunuz bir final değil, tam aksine yeni bir başlangıç. Bu başlangıç anında coşkunuzu hiç kaybetmeden kararlılıkla ve çok çalışarak çok istediğiniz ve mutlaka yaparak keyif aldığınız mesleklerinizi yerine getirme yönünde güçlü bir yolculuğa çıkmalısınız. Tabii şunu söyleyeyim bir insanın hayata en faydalı olma biçimini ben hep önce iyi bir insan olmaktan başlatırım. Sonra tabii ki çalışmak tabii ki kararlılık ve hayat boyu adil olmak hayat boyu cesaretli yol yürümek bütün bu sıfatları yan yana eklediğinizde hayata ve insanlığa faydalı olma yolunu çizmiş oluyorsunuz. Tabii ki benim de sizin yaşlarınızda hayallerim vardı. Çok şükür ki hayallerimi bugün başaran bir insan olarak sizlerin karşısındayım. Farklı fırsatları kollayacağız. Birlikte başarmanın keyfini yaşamamız lazım. “şeklinde konuştu.

“Bilgi Çağını Ülke Olarak Kaçırmamız Gerekiyor”

Konuşmasının devamında bilgi çağının gerisinde kalmamız gerektiğinin altını çizen İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu bunun için gençlerimizin çok çalışması gerektiğini ifade etti.

Ekrem İmamoğlu; “Dünya başka bir dönemde başka bir fırsat döneminin başlangıç noktalarında bir çağ yaşıyor. Özellikle bilgi çağı teknoloji çağı dediğimiz bu dönemin milletimiz tarafından ülkemiz tarafından ıskalanmaması gerekiyor ve bunun da en önemli kaynağı sizlersiniz. İstanbul Arel Üniversitesi’nin, bu ülkenin değerlerini, bu ülkenin hiçbir zaman vazgeçmeyeceği unsurlarını koruyarak çağdaş, aynı zamanda evrensel bütün ilkeleri muhafaza ederek iyi bir eğitim sistemiyle sizleri yetiştirmiş olması da bence sizler için çok değerli bir avantaj ve çok değerli bir kılavuz olacak. Bu duygularla tekrar katılmaktan büyük onur duyduğum, keyif duyduğum İstanbul Arel Üniversitesi’nin nice yıllar eğitim hayatımıza özellikle yeni nesillerin yetişmesine çok güçlü katkılar sunmasını diliyorum. Bu ülke, bu şehir, ebediyen var olacak, böyle güçlü kurumlarda ebediyen var olsun ve güzel insanlar yetiştirsin. O güzel insanlar da bizi daha yukarılara daha güzel dönemlere kavuştursun.” ifadelerini kullandı.

İstanbul Arel Üniversitesi mezuniyet töreninde yoğun ilgi gören İBB Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun konuşmasının ardından lisans ve meslek yüksekokulu birincileri İstanbul Arel Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. A. Ercan Gegez tarafından açıklandı. Lisansta İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü öğrencisi Meral Avcı birinci olurken, Meslek Yüksekokulunda ise Bilgisayar Destekli Tasarım ve Animasyon Programı öğrencisi Kardelen Polat birinci olarak mezun kütüğüne isimlerini gururla çaktılar. Öğrenci ve ailelerinin duygu dolu anlar yaşadığı tören, temsili diplomaların verilmesinin ardından öğrencilerin keplerini atması ile sona erdi.