fbpx

ArelID Kart Hakkında Bilgilendirme

ArelID Kart Hakkında Bilgilendirme

01.10.2021

ArelID Kart Hakkında Bilgilendirme

Değerli Arel Ailesi,

Yeni personel ve öğrencilerimize yenilenen ArelID Kart verilmektedir. Zaman içinde mevcut kimlik kartları da yeni tasarlanmış ArelID Kart ile değiştirilmiş olacaktır. Bu değişiklik gerçekleşinceye kadar mevcut kartlarınız da ArelID Kart gibi kullanılabilecektir.

Mevcut kartlarınızı ArelID kart olarak kullanabilmeniz için yerleşkelerde bulunan kiosk cihazlarında bir kez okutma yapmanız gerekmektedir. Bu işlemi yapmadığınız takdirde, kırtasiye, yemekhane ve kafelerde bulunan POS cihazında kartınız, kullanıma açık olmayacaktır.

Öğrenci kimlik kartlarını salgın nedeniyle henüz teslim alamamış öğrencilerimiz, ArelID Kartlarını eğitim alacağı yerleşkemizden mesai saatleri içerisinde teslim alabilir.

ArelID Kartlarınız kimlik kartı ve giriş-çıkış kartı olarak kullanılabildiği gibi yerleşkelerimiz içerisindeki kırtasiye, yemekhane ve kafelerde alışveriş ödeme aracı olarak da kullanılmaktadır. ArelID Kartlarınızı ödeme aracı olarak kullanabilmek için Arel Nakit (TL) yüklemeniz gerekmektedir. Arel Nakit yüklemenizi yerleşkelerimizde bulunan Kiosk cihazlarından, web ve mobil cihazlarda https://arelnakit.arel.edu.tr adresine erişerek yapabilirsiniz. Ayrıca, Arelim web ve mobil uygulamasından da Arel Nakit yüklemesi yapmak mümkündür. Arel Nakit yükleme noktası bilgileri aşağıdaki tabloda verilmiştir.

Arel Nakit Yükleme Noktaları ve özellikleri:

 Kiosk Yükleme Noktası   Nakit Yükleme   Kredi/Banka Kartı ile Yükleme 
 Tepekent Cafe (Meydan)  Evet  Evet
 Tepekent Yemekhane  Evet  Evet
 Sefaköy Ana Giriş  Evet  Evet
 Cevizlibağ Ana Giriş  Evet  Evet
 Web Yükleme Noktası       
 Arelnakit.arel.edu.tr  X  Evet
 Arelim Uygulaması  X  Evet

Kiosk cihazlarında Arel Nakit yükleme esnasında nakit para yüklemelerinde para üstü verilmemektedir. Kiosk cihazlarında Kredi/Banka Kartı ile Arel Nakit yüklemelerinde Kiosk cihazının kenarında bulunan manyetik alanda Kredi/Banka kartı çekilerek ekrana bilgilerin yansıması beklenmeli ve daha sonra Kredi/Banka kartının arkasında yer alan 3 haneli güvenlik kodu girilerek işleminizi tamamlayabilirsiniz.

ArelID kart sistemi hakkında detaylı bilgiye https://arelidkart.arel.edu.tr adresine erişim sağlayarak ulaşabilirsiniz.