fbpx

Beslenme ve Diyetetik Bölümü Önlük Giyme ve Yemin Töreni Gerçekleşti

Beslenme ve Diyetetik Bölümü Önlük Giyme ve Yemin Töreni Gerçekleşti

31.03.2022

Beslenme ve Diyetetik Bölümü Önlük Giyme ve Yemin Töreni Gerçekleşti

İstanbul Arel Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü 1. Sınıf öğrencilerinin “Önlük Giyme” 4. Sınıf öğrencilerinin ise  “Yemin Töreni” gerçekleşti.

Cevizlibağ Yerleşkesinde yapılan törene Üniversite Onursal Başkanı Kemal GÖZÜKARA, Mütevelli Heyeti Başkanı Özgür GÖZÜKARA, Rektör Prof. Dr. A. Ercan GEGEZ, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yıldız İYİDOĞAN ve Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Fitnat Şule ÇAKAR katıldı.

Törenin açılış konuşmasını gerçekleştiren Rektör Prof. Dr. A. Ercan GEGEZ, “Sizin çabalarınızla insanların daha sağlıklı bir hayata kavuştuğunu görüyoruz, önemli bir bölümde okuduğunuzu vurgulamak istiyorum.” dedi.

Rektör GEGEZ, “Giydiğiniz önlüğün ağırlığı az ama sorumluluğu çok fazla. Beyaz önlük giyen herkes büyük sorumluluklara sahip, sizlerin de bu sorumluluğu taşıyacağına, mesleğinizin getirdiği etik ilke ve kurallara sadık kalacağınıza, bilime, Atatürk’ün çizdiği uygarlık seviyesine, bu seviyeyi hedefe koyup bu yönde ilerleyeceğinize şüphem yok. Hepinizi gönülden kutluyor ve başarılarınızın devamını diliyorum.” ifadeleriyle sözlerini tamamladı.

Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yıldız İYİDOĞAN ise konuşmasında, “Bazılarınız henüz yolun başındasınız, bir konuda emin olmanızı istiyorum. Bizler, sizleri en iyi şekilde yetiştirmek için buradayız. Son sınıf öğrencilerimiz gibi sizler de en iyi şekilde yetişecek ve üniversitemizi, ailenizi, mesleğinizi en iyi şekilde temsil ve icra edeceksiniz.” dedi.

Prof. Dr. Yıldız İYİDOĞAN mezun olmaya hazırlanan ve Yemin Törenleri gerçekleşen 4. Sınıf öğrencilerine ise şu şekilde seslendi; “Sizleri gururla mezun etmeye hazırlanıyoruz. Biliyorum ki nerede olursanız olun, ne yaparsanız yapın en iyi şekilde yapacağınıza, mesleki ilkelere sahip çıkacağınıza kurucu Önderimiz Atatürk’ün ilkelerinden sapmayacağınıza ve etik değerlere sonuna kadar bağlı kalacağına inanıyorum. Hepinizin yolu açık ve aydınlık olsun. Size emeği geçen herkesi saygı ve sevgiyle selamlıyorum.”

Beslenme ve Diyetetik Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Fitnat Şule ÇAKAR, “Okula ilk geldiğiniz günden beri sizleri meslektaşımız olarak kabul ettik ve bununla gururlandık. Sizleri meslektaşlarımız olarak en iyi yerlerde görmeyi arzu ediyor ve buna gönülden inanıyoruz. Bize ve üniversitemize vereceğiniz en güzel hediyeler başarılarınızla dolu meslek hayatlarınız olacaktır. Şimdiden sizlerle bu konuda gururlanıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Beslenme ve Diyetetik Bölümü 4. Sınıf öğrencileri kürsüye çıkarak yeminlerini ettiler. 1. Sınıf öğrenicilerine ise, mezun olacak son sınıf öğrencileri önlüklerini giydirdiler.