fbpx

Depremzedelerin Yanında Olmaya Devam Ediyoruz

Depremzedelerin Yanında Olmaya Devam Ediyoruz

16.02.2023

Ülkemizi derinden etkileyen deprem felaketinin ardından yurt genelinde olduğu gibi Üniversitemizde de yardım seferberliği devam ediyor. AFAD koordinasyonunda kıyafet ve gıda yardımında bulunan İstanbul Arel Üniversitesi,  Gastronomi Bölümü uygulama atölyesinde 5 bin ekmek üreterek Kızılay aracılığı ile deprem bölgesine gönderdi.

Gastronomi ve Mutfak Sanatları Aşçılık Programı Bölüm Başkanı Öğr. Gör. Vildan Özhan koordinasyonunda Üniversitemiz Aşçılık Programı öğrenci ve mezunlarının uygulama atölyesinde ürettiği ekmekler Üniversitemiz Adalet, Optisyenlik ve Bilgisayar Destekli Animasyon programlarında eğitim alan öğrencilerimizin desteği ile paketlenerek depremzedeler için hazır hale getirildi. Yaklaşık iki günde üretilen 5 bin ekmek Kızılay’a teslim edilerek deprem bölgesine gönderildi.

Öğr. Görevlisi Vildan Özhan

“Bu Zor Günleri Yardım ve Sevgi İle Aşacağız”

AREL KAM, ISS Türkiye Bunzl Bursa Pazarı ve Titiz Plastik firmalarının da destek olduğu etkinlikle ilgili açıklamalarda bulunan Üniversitemiz Aşçılık Programı Bölüm Başkanı Öğretim Görevlisi Vildan Özhan bu zor günleri yardımlaşarak anlayış ve sevgiyle aşabileceğimizi belirtti.

Öğr. Gör. Vildan Özhan açıklamasının devamında; “Bölüm Hocalarım, Aşçılık Programı ve Gastronomi Bölümü öğrencilerimizle birlikte afet bölgesindeki vatandaşlarımız için bizde bir şeyler yapmak istedik ve elimizden geldiğince de destek vermeye devam etmek istiyoruz. İlk olarak 5000 ekmek yaptık ve Kızılay Lojistik desteği ile yaptığımız ekmekler afet bölgesine gönderilmek üzere yola çıktı. Ekmek yapımı için gerekli tüm ürünlerin temin edilmesinde bize destek veren ISS Grup İnsan Kaynakları Direktör Yardımcısı Ünal Seven ve tatlı ekibine, Arel Kurumsal İlişkiler Müd. Yard. İclal Alioğlu ve Arel Kurumsal İlişkiler Uzmanı Yavuz Selim Önal’a, Bölüm Hocalarım ve öğrencilerime, atölyede bize destek olmak için gelen tüm kurum çalışanlarına, Büyükçekmece Kızılay Bölge Başkanı Sayın Namık Duran’a ve manevi olarak destek veren MYO Hocalarıma desteklerinden dolayı çok teşekkür ediyorum.” İfadelerini kullandı.

“İnsanlara Yardımcı Olabildiğimiz İçin Çok Mutluyuz”

Etkinlikle ilgili açıklamalarda bulunan Üniversitemiz öğrenci ve mezunları ise afetzedelere destek oldukları için mutlu olduklarını dile getirdi.

Gastronomi ve Mutfak Sanatları 3. Sınıf öğrencisi Mercan Yılmaz; “Yaşanan depremden dolayı çok üzüntü içerisindeyiz, o yüzden sofrada tuzumuz olsun istedik. 5 bin adet ekmek yapacağız. Kızılay teslim alacak, depremzedelere ulaştıracaklar. Umarım onlara ulaştığında çok mutlu olurlar. En azından bizimde onlara destek olduğumuzu hissederler. “ dedi.

Gastronomi ve Mutfak Sanatları 3. Sınıf öğrencisi Poyraz Mehmet Oğul; Bu ekmeği seçmemizdeki temel amaç; ekmeğin yedi ve 10 gün arası bayatlamadan durabilmesi. Umarım depremzedelere bir nebze de olsa yardımcı olabiliriz. Hepsine başsağlığı ve geçmiş olsun diliyorum. Allah yardımcıları olsun.” İfadelerini kullandı

2018 Aşçılık Bölümü Mezunu Samet Başaran; Şu anda ülke olarak çok acı günler yaşıyoruz. Bizde bu üzüntünün tabii ki çok büyük bir iştirakindeyiz ama burada bu ekmeği yapıp depremde etkilenen vatandaşlara gönderebilmek açıkçası bir nebze olsun bize mutluluk ve gurur veriyor. Ne mutlu ki bize elimizden böyle bir şey geliyor ki oraya ulaştırabiliyoruz. “ şeklinde konuştu.

Aşçılık Programı birinci sınıf öğrencisi Beyza Ünalmış; “İnsanlara yardımcı olabildiğimiz için çok mutluyuz. Orada olmasa da onlarla beraber en azından gönül bağı ile yanlarında olduğumuzu göstermek adına bugün böyle bir proje yaptık.” İfadelerine yer verdi.