fbpx

Disiplinlerarası Yenilik Araştırmaları Dergisi Yayında

Disiplinlerarası Yenilik Araştırmaları Dergisi Yayında

02.05.2021

Disiplinlerarası Yenilik Araştırmaları Dergisi Yayında

İstanbul Arel Üniversitesi Lisansüstü Eğitim enstitüsüne ait olan açık erişimli bilimsel dergisi olan Disiplinlerarası Yenilik Araştırmaları Dergisi’nin (DYAD) ilk sayısı yayımlandı. Sayıda mühendislik-mimarlık ve doğa bilimleri, sağlık bilimleri, sosyal bilimler başlıklarında toplam 12 makale yer aldı.

Disiplinlerarası Yenilik Araştırmaları Dergisi, fen, mühendislik, sağlık, sosyal ve sanat alanlarında insanlığın sorunlarını çözecek, gelişimini sağlayacak ve yeniliklere dönüşmesi temin edecek özgün araştırmalar yayımlanırken, yılda iki kez olmak üzere Türkçe ve İngilizce yayın kabul ediyor.

Dergiye yayımlanmak üzere gönderilen ve kabul edilen tüm içerikler elektronik olarak halkın hizmetine sunuluyor…

Dergi Neyi Amaçlıyor?

Dergi, sosyal, sanat, sağlık, güncel bilimsel ve teknolojik gelişmeleri araştırmacılara, mühendislere ve ilgili kitlelere ulaştırarak bilgilendirmeyi amaçlıyor. Dergi ayrıca, güncel, bilimsel normlara ve bilimin etiğine uygun özgün ve yenilikçi disiplinler arası çalışmaları yayınlamayı amaç ediyor…

Dergi Makaleleri Nasıl Kabul Ediyor?

Disiplinlerarası Yenilik Araştırmaları Dergisi, makale yönetim süreçleri tamamlanana kadar elektronik posta yoluyla makaleleri kabul ediyor. Başvuru sırasında makale konusu alanında makale başlığı ve başvurulan disipline yer verilirken, mail içeriğinde ise Word veya PDF formatlı versiyonun, 3 hakem ad ve soyadı, kurumu ve mail adreslerinin eklenmesi isteniyor. Dergide makalesinin yer almasını isteyen araştırmacılar, Türkçe makaleleri dyad@arel.edu.tr, İngilizce makaleleri ise jiis@arel.edu.tr adresleriyle paylaşabiliyor.

Dergiye makale gönderme aşamaları ve ilk sayıyı incelemek için tıklayın.

dyad.arel.edu.tr