fbpx

FestivArel Coşkusu

FestivArel Coşkusu

21.12.2021

FestivArel Coşkusu

Üniversitemiz öğrencileri akademik ve idari personeli, düzenlenen bahar festivali ile gün boyu süren etkinlikler sonrasındaGripin Grubu ve Fatma Turgut konseri ile tüm yılın stresini attı.

Üniversitemiz Öğrenci Dekanlığı tarafındanTepekentKemal Gözükara Yerleşkesinde düzenlenen festival kapsamında çeşitli etkinliklerle öğrencilerimize keyifli anlar yaşadı. Kotex, Logitech, BadBear gibi çok sayıda sponsor katılımının sağlandığı festivalde çeşitli aktivitelerle eğlenen öğrenciler, küçük hediyelerle birlikte yaza merhaba demiş oldu.

“Pandemi sonrası ilk geniş kapsamlı etkinlik”

Pandemi sonrası ilk büyük etkinlikleri olduğu için mutlu olduklarını ifade eden Üniversitemiz Öğrenci Dekanı ve Öğretim Üyesi Dr. İnci Tarı;“Pandemiden sonra bu kadar geniş kapsamlı yapılan ilk etkinlik olduğu için çok heyecanlıyız. Öğrencilerimizle bir anket yaptık. Bunun sonucunda öğrencilerimiz Gripin Grubu ve Fatma Turgut’u görmek istediler. Biz de isteklerini kırmadık. Konser dışında gün içerisinde de oyunlar, çekilişler ve okulumuzun müzik grubunun konseri gerçekleşecek. Keyifli bir gün geçireceğiz. İnşallah daha büyük organizasyonlarda da birlikte olmayı ümit ediyoruz. Çok kalabalık bir organizasyon oldu. Bir öğrencimiz ‘başka üniversitelerin şenliklerini de gördüm bizim ki daha güzel hocam’ dedi bizde mutlu olduk” dedi.

Okul öğrencilerinden ve aynı zamanda Endüstri Mühendisliği Kulübü Başkanı olan Yaren Çağlar ise düzenlenen etkinliklerle ilgili, “Festival şu ana kadar çok güzel gidiyor. Gün boyu sürecek festivalimiz ve pandemiden sonra yaptığımız en büyük organizasyon olduğu için hepimiz çok heyecanlıyız. Öğrenci arkadaşlarımızın gösterdiği ilgi için de çok mutluyuz” dedi.

Konserlerin açılış konuşmasını gerçekleştiren Rektörümüz Prof. Dr. A. Ercan Gegez, Üniversitemiz mezunu Burak Altınok’a Türkiye Gazeteciler Cemiyeti, Aydın Doğan Genç İletişimciler Yarışması, Blog dalında “Ekonom” ve İnternet Yayıncılığı dalında “Cinsiyetçiliğe Blok” çalışmalarında kazandığı ödüller için teşekkür belgesi takdim etti.

Rektörümüz Prof. Dr. A. Ercan Gegez, “Pandemiden sonra Bahar Şenliği ile birlikteyiz. Finaller yaklaşıyor, finallerden önce güzel bir akşam olsun diyorum ve iyi eğlenceler diliyorum.” dedi.

Üniversitemiz bünyesinde bulunan gençlerin de yeteneklerini sergilediği bahar şenliği gün sonunda ünlü grup Fatma Turgut ve Gripin’in sahne almasıyla son buldu. Popüler ve en sevilen şarkılarından söyleyerek Kemal Gözükara Yerleşkemizde coşkulu anların yaşanmasına sebep olan Fatma Turgut ve Gripin konserinde öğrenciler, akademik ve idari personel günün stresini atarak keyifli zaman geçirdi.