fbpx

FTR Öğrencileri Önlüklerini Giydi

FTR Öğrencileri Önlüklerini Giydi

05.06.2023

İstanbul Arel Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü son sınıf öğrencileri düzenlenen “FTR Hotpack Partisi ve Meslek Yemini Töreni” etkinliğinde yemin ederek önlüklerini giydi.

Cevizlibağ Sağlık Yerleşkesi Konferans Salonu’nda düzenlenen törene İstanbul Arel Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yıldız İyidoğan, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Cem Uzal, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Ülkü Baykal, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölüm Başkanı Doç. Dr. Üyesi Cem Erçalık, akademik personel ve öğrenciler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan törenin açılış konuşmasını yapan Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Cem Erçalık öğrencilere çalışma hayatlarında başarılar dileyerek;“Zor bir dönemde beraberdik. Bu zor dönemde hepimiz çaba gösterdik artık sonuna doğru geldik. Başarılı olacağınızdan hiç kuşkum yok. Etik değerlere bağlı çalışacağınızdan hiç kuşkum yok. Çalışma hayatınızda hepinize başarılar ve mutluluklar diliyorum.” şeklinde konuştu.

“Mesleğinizi İyi Yapacağınız Konusunda Sizlere Çok Güveniyorum”

Törende konuşan Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yıldız İyidoğan ise Fizyoterapistlik mesleğinin öneminden bahsederek öğrencilere meslek hayatlarında başarılar diledi.

Prof. Dr. Yıldız İyidoğan; ”Fizyoterapinin benim için ayrı bir önemi var. 4. Sınıflarımızda artık yavaş yavaş uğurlamaya hazırlanıyoruz. Aslında ben mesleği nasıl yapacağınızı düşünmüyorum. Çünkü hepinizin tek tek tüm etik değerlere uygun, mesleğinizi nasıl yapacağınızı nasıl icra edeceğinizi, sorumluluğunuzu nasıl taşıyacağınızı son derece iyi bildiğinizi bizimde bu konuda son derece çaba sarf ettiğimizi biliyorum. O konu da size çok güveniyorum. Bütün meslekler önemli ama tıp ve sağlıkla ilgili meslekler biraz daha önemli. Çünkü sağlıkla ilgili mesleklerde takım çalışması söz konusu. O takım çalışması başarılı olmazsa tedaviye ulaşmakta mümkün olmuyor. Hastanın acısıyla şifasıyla birebir muhatap olan sizler oluyorsunuz. Bu çok önemli. Hastayı takip eden, hastayı gözlemleyen onun koluna giren sizlersiniz. Onun için sizlerle gurur duyuyorum. Yolunuzun açık olmasını diliyorum.” ifadelerine yer verdi.

Konuşmaların ardından etkinlik video gösterimi ve müzik dinletisi ile devam etti. Daha sonra önlüklerini giyen FTR öğrencileri meslek yeminlerini ederek mezuniyet pastasını kesmenin gururunu yaşadı. Program Hot Pack devir tesliminin ardından toplu fotoğraf çekimi ve ikramlarla son buldu.