fbpx

Genç Psikologlar Yeminlerini Etti

Genç Psikologlar Yeminlerini Etti

13.06.2023

İstanbul Arel Üniversitesi Fen – Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümü son sınıf öğrencileri son derslerini alarak yemin etti.

Üniversitemiz Kemal Gözükara Tepekent yerleşkesi Konferans Salonu’nda gerçekleşen törene İstanbul Arel Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ergül Berber, Fen – Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yusuf Avcı, Arel Psikolojik Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü, Psikoloji Anabilim Dalı ve Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi CIIP Muzaffer Şahin, akademisyenler, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması başlayan törende sınıf arkadaşları adına konuşan Hayrunnisa Aybey,  Şefkat Zengin, Tuğçe Egemen Bozkurt bu zorlu süreçte kendilerine destek olan Üniversitemiz Öğretim Üyelerine ve ailelerine teşekkür etti.

“Psikoloji Bölümü Fen-Edebiyat Fakültesi’nin Amiral Gemisi”

Törende konuşan Fen – Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yusuf Avcı öğrencilerine başarılar dilerek önemli tavsiyelerde bulundu.

Prof. Dr. Yusuf Avcı; “Psikoloji Bölümü Fen-Edebiyat Fakültesi’nin amiral gemisi gibi. Üniversitemizin en kalabalık ve köklü bölümlerinden bir tanesi. Bende burada tamamladığınız eğitimden sonra mesleğe ilk adım atacağınız bugünde hepinize meslek hayatınızda başarılar diliyorum. Biz burada elimizden geldiği kadar sizleri takip ediyor olacağız. Benim size dekanınız olarak tavsiyem hangi görevde olursanız olun nerede görev yaparsanız yapın Türkiye’nin kurucu değerlerini hep aklınızda tutun. Amacımız hep birlikte Türkiye’ye hizmet etmek. Hepinizin bahtı açık olsun. Hepinize başarılar diliyorum.” şeklinde konuştu.

Mezun Olarak İstanbul Arel Üniversitesi’ni Unutmayın

Törende açılış konuşması yapan Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ergül Berber ise öğrencilere başarılar dileyerek özel temennilerde bulundu.

Prof. Dr. Ergül Berber konuşmasında; “Üniversitemizin Psikoloji Bölümü zaten bilinirliği olan bir bölüm. Yıllardır verdiği mezunlarla mezunların kalitesiyle bizim için değerli bir bölüm. Dolayısı ile bugün burada bulunmak benim için onur verici. Sizlere başarılar diliyorum. Mezun olarak İstanbul Arel Üniversitesi’ni unutmayın. Biliyorsunuz YÖK Kalite Kurulu’ndan Üniversitemiz akredite oldu. Akrediteli üniversite diplomasıyla daha da önde olacaksınız. Her zaman başarılarınızı duymayı onlarla gurur duymayı ümit ediyorum. Yolunuz açık olsun. “ ifadelerini kullandı.

Açılış konuşmasının ardından tören slayt gösterisi ve Üniversitemiz Fen –Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi CIIP Muzaffer Şahin’in son dersi ile devam etti. Törende öğrenci ve velilerle önemli bilgiler paylaşan Dr. Öğr Üyesi CIIP Muzaffer Şahin; zamanı yapılandırma, ego durumları, yaşam pozisyonları ve dramatik üçgen, bitirilmemiş işler ve integratif psikoterapi konularını içeren son ders niteliğinde bir sunum yaptı.

Dr. Öğr. Üyesi CIIP Muzaffer Şahin sunumunun ardından Psikoloji Bölümü son sınıf öğrencilerine psikolog yeminlerini ettirdi. Tören toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.