fbpx

Güzel Sanatlar Fakültesi

AKADEMİK

FAKÜLTELER
GÜZEL SANATLAR FAKÜLTESİ

İstanbul Arel Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi 2008 – 2009 eğitim öğretim yılında, Tepekent Kemal Gözükara Yerleşkesi içerisinde kurularak faaliyetine başlamıştır. Güzel Sanatlar Fakültesi içerisinde ilk kurulan iki bölüm Grafik Tasarımı Bölümü ve Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümüdür. İki adet lisans bölümü ile kurulan Güzel Sanatlar Fakültesi, 2011-2012 yıllarında Grafik Tasarımı Yüksek Lisans ve Sanatta Yeterlik programları ve 2013-2014 yıllarında Moda ve Tekstil Tasarımı Yüksek Lisans Programını bünyesine ekleyerek gelişimini sürdürmüştür.

 

Moda ve Tekstil Tasarımı, yüksek lisans programı eğitimi ile faaliyetine devam etmektedir.

 

Güzel Sanatlar Fakültesinin pek çok farklı sanat dalını kapsaması ve sanatın pek çok farklı dalında faaliyet gösterme hedefi doğrultusunda takip eden eğitim öğretim yılında fakülte bünyesine Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü ile Çizgi Film ve Animasyon bölümlerini eklemiştir.

 

Güzel Sanatlar Fakültesi 2020- 2021 eğitim öğretim yılında ise Dijital Oyun Tasarımı bölümü hazırlıklarını oluşturarak, gelişimini ve ilerlemesini sürdürmektedir.

 

2020-2021 eğitim öğretim yılı itibarı ile fakülte bünyesinde üçü tam aktif olmak üzere beş adet bölüm bulunmakta olup, fakültemiz bünyesindeki 1 adet ana mutfak, 1 adet unlu mamuller uygulama mutfağı, 1 adet temel sanat atölyesi, 1 adet desen atölyesi, 1 adet baskı atölyesi, 1 adet fotoğraf stüdyosu, 2 adet dikiş atölyesi, 2 adet bilgisayar laboratuvarı, 1 adet sanat galerisi ve 1 adet sergi alanı ile faaliyetine devam etmektedir. Fakültemizde eğitim süresi, bir yıllık isteğe bağlı hazırlık eğitiminin ardından bütün bölümlerde 4 yıldır.

Fakülte Duyurularıİstanbul Arel Üniversitesi

Duyurular, Haberler, Etkinlikler

Arel Duyurular


 

 

Arel Etkinlikler


 

 

Basında Arel


 

 

Arel Haberler