fbpx
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi

Programa Özgü Ölçütler

Uluslararası İlişkiler Bölümü (İngilizce)

AKADEMİK

FAKÜLTELER
İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ

Dört yıllık multidisipliner programda, öğrencilerimiz ulusal ve uluslararası siyasi yaşamın karmaşıklıklarını kavrar ve ülke içindeki ve dışındaki aktörlerin, kimliklerin, kültürlerin, sorunların ve siyasi etkileşimlerin diğer özelliklerinin çeşitliliğini keşfeder.

 

Bölüm; Uluslararası İlişkiler Teorileri, Uluslararası Hukuk, Dış Politika Analizi ve Türk Dış Politikası gibi çeşitli alan derslerinin yanı sıra; Balkanlar, Kafkaslar, Orta Asya, Afrika, Orta Doğu ve Asya-Pasifik üzerine bölge çalışmaları dersleri ve Barış ve Çatışma, Güvenlik, Çevre, Göç, Strateji, Toplumsal Cinsiyet vb. temalar üzerine uzmanlık dersleri içermektedir.

 

Program kapsamında öğrencilerimize her zaman araştırma ve geliştirme yapmaları, siyaset ve uluslararası ilişkilerde yenilikçi girişimlerde bulunmaları teşvik edilmekte, sosyal sorumluluk ve sosyal kalkınma destek projelerine katılma fırsatları verilmektedir. Ayrıca, tüm öğrencilerin derslerde ve ilgili bilimsel / akademik faaliyetlerde direktör, sunucu, moderatör, panelist / konuşmacı ve editör gibi pozisyonlara hazırlanmalarını sağlanır. Uluslararası siyasetteki gelişmeleri konu alan Arel IR Monthly adlı İngilizce-Türkçe dergi, bölüm öğrencileri tarafından dört ayda bir olarak hazırlanıp yayımlanmaktadır.

 

Bölüm öğrencileri tüm dersleri İngilizce alarak yabancı dillerini geliştirirler. Ayrıca öğrencilere, Erasmus+ ve Staj Programları ile diğer kültürleri tanıma, akademik olarak farklı bakış açılarıyla tanışma ve uluslararası staj deneyimi kazanma fırsatları sunulmaktadır.

 

Bölümümüzde dört yıllık eğitim ve öğretimin son ürünü olarak kabul edilen Bitirme Projeleri, danışmanların rehberliği ve desteği altında öğrencilerin özgün çalışmaları olarak hazırlanmaktadır. Öğrenciler, proje ve proje sunumlarını hazırlarken yaratıcılık, analiz, görsel tasarım ve iletişim, yazılım / program yetkinliklerini geliştirirler.

 

Mezunlarımız akademik kariyerlerine devam ederek yurt içi ve yurt dışındaki üniversitelerde ve çeşitli eğitim kurumlarında istihdam imkanı bulabilirler. Akademik kariyer yapmak isteyen mezunların yüksek lisans ve doktora programlarında eğitimlerine devam etmeleri teşvik edilmektedir. Öğrencilerimizle etkileşim mezun olduktan sonra da devam etmektedir.

Bölüm Hakkında

Fakülte Duyurularıİstanbul Arel Üniversitesi

Duyurular, Haberler, Etkinlikler

Arel Duyurular


 

 

Arel Etkinlikler


 

 

Basında Arel


 

 

Arel Haberler