fbpx
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi

Staj İmkanları

Finans ve Bankacılık

AKADEMİK

FAKÜLTELER
İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ

a)Bankacılık Kuruluşları: Öğrenciler, bankaların farklı departmanlarında staj yapabilirler. Müşteri ilişkileri, kredi, risk yönetimi, operasyonlar gibi alanlarda staj imkanları bulunabilir.

 

b)Finansal Danışmanlık Şirketleri: Finansal danışmanlık şirketlerinde staj yaparak portföy yönetimi, varlık yönetimi, vergi planlaması gibi konularda deneyim kazanabilirler.

 

c)Sigorta Şirketleri: Sigorta sektörü, Finans ve Bankacılık lisans bölümü öğrencileri için staj imkanları sunar. Sigorta ürünlerinin satışı, hasar değerlendirmesi, poliçe yönetimi gibi alanlarda staj yapılabilir.

 

d)Yatırım Şirketleri: Yatırım şirketlerinde staj yaparak sermaye piyasaları, hisse senedi ve tahvil analizi, portföy yönetimi gibi konuları öğrenebilirler.

 

e)Finansal Teknoloji (Fintech) Şirketleri: Fintech şirketlerinde staj yaparak finansal teknolojilerin nasıl kullanıldığını ve geliştirildiğini öğrenebilirler. Ödeme sistemleri, dijital bankacılık, blockchain gibi alanlarda staj imkanları bulunabilir.

 

f)Merkez Bankaları ve Düzenleyici Kurumlar: Merkez bankaları ve finansal düzenleyici kurumlar, finansal piyasaların işleyişi ve düzenlemeleri hakkında deneyim kazanabilecekleri staj imkanları sunabilir.

 

g)Finans Departmanı Olan Firmalar: Finans departmanı bulunan şirketlerde staj yaparak şirket içi finansal işlemler, bütçe yönetimi, muhasebe gibi konuları öğrenebilirler.

Bölüm Hakkında

Fakülte Duyurularıİstanbul Arel Üniversitesi

Duyurular, Haberler, Etkinlikler

Arel Duyurular


 

 

Arel Etkinlikler


 

 

Basında Arel


 

 

Arel Haberler