fbpx
İletişim Fakültesi

Amaç ve Hedefler

Gazetecilik

AKADEMİK

FAKÜLTELER
İLETİŞİM FAKÜLTESİ

Amaçlar

Gazetecilik Bölümü müfredatında, internet yayıncılığına özel bir önem verilmekte ve öğrencilerin gelişen iletişim teknolojilerine paralel olarak çağa ayak uydurmaları amaçlanmaktadır. Öğrenciler, zorunlu temel derslerin yanında seçmeli ve mesleki dersler alırlar. Bölümde deneyimli öğretim üyelerinin yanı sıra, medya sektöründen gelen profesyoneller de bilgi birikimlerini öğrencilere aktarmaktadırlar.

 

Hedefler

İstanbul Arel Üniversitesi Gazetecilik Bölümü öğrencilere çok boyutlu bir eğitim-öğretim anlayışı kazandırmayı, iletişim bilimindeki çağdaş gelişmeleri aktarmayı ve mesleklerini en iyi şekilde icra etmelerine yardımcı olacak genel kültür bilgisini sunmayı hedeflemektedir.

 

Yedinci yarıyılda çeşitli yayın organlarında zorunlu staj uygulaması yapan öğrenciler, sektörle tanışma ve mesleğin inceliklerini öğrenme olanağına sahip olmakla birlikte gazetecilik alanında uzmanlaşma konusunda da yönlendirilmektedirler. Ayrıca Öğrenciler 8. yarıyılda yaptıkları bitirme projesi ile 4 yıllık lisans eğitimlerini tamamlamaktadırlar.

Bölüm Hakkında

Fakülte Duyurularıİstanbul Arel Üniversitesi

Duyurular, Haberler, Etkinlikler

Arel Duyurular


 

 

Arel Etkinlikler


 

 

Basında Arel


 

 

Arel Haberler