fbpx
İletişim Fakültesi

Gazetecilik

AKADEMİK

FAKÜLTELER
İLETİŞİM FAKÜLTESİ

Üniversitemizin Gazetecilik Bölümü, öğrencilerimize çok boyutlu bir eğitim-öğretim anlayışı kazandırmayı, iletişim bilimindeki çağdaş gelişmeleri aktarmayı ve mesleklerini en iyi şekilde yapmalarına yardımcı olacak genel kültür bilgisini sunmayı hedeflemektedir. Gazetecilik bölümü ders programında internet yayıncılığına özel bir önem verilmekte, gelişen iletişim teknolojilerine paralel olarak öğrencilerimizin çağa ayak uydurabilmelerine olanak sağlanmaktadır.

 

Bölümümüzde deneyimli öğretim üyelerimizin yanı sıra medya sektöründen gelen profesyoneller de bilgi birikimlerini öğrencilerimize aktarmaktadır. Yayın organlarında staj yaparak sektörle tanışma ve mesleğin inceliklerini öğrenme olanağı bulan öğrencilerimiz, gazetecilik alanında uzmanlaşma konusunda da yönlendirilmektedir.

 

Çalışma alanları

 

Medya sektörünün ihtiyaç duyduğu gazeteci profilini yetiştirmeyi kendisine ilke edinen bölümümüz, öğrencilerimizin mezun olduktan sonra yayıncılık ve dergicilik alanlarının yanı sıra yerel ve ulusal gazetelerde de iş bulabilme olanaklarını artırmaktadır.

 

Bölüm Hakkında

Fakülte Duyurularıİstanbul Arel Üniversitesi

Duyurular, Haberler, Etkinlikler

Arel Duyurular


 

 

Arel Etkinlikler


 

 

Basında Arel


 

 

Arel Haberler