fbpx

Kiralanabilir Alanlar

ÜNİVERSİTE

İDARİ BİRİMLER

Etkinlik Rezervasyonu ve Alan Kiralama

 

İstanbul Arel Üniversitesi, kamu ve özel sektör kuruluşlarının konferans, toplantı ve diğer etkinliklerine elverişli ulaşım imkanlarına sahip olan üç yerleşkesinde ev sahipliği yapmakta ve alan kiralama olanakları sunmaktadır.

 

Sınıf, toplantı odası, amfi, fuaye alanları ve konferans salonu dâhil olmak üzere yerleşkelerimizdeki birçok farklı alanı kiralayabilirsiniz.

 

Etkinlik Rezervasyonu ve Alan Kiralama Hizmetleri ekibimiz başarılı bir etkinlik düzenlemeniz için sizlere ihtiyaç duyduğunuz tüm desteği sağlamaktadır.

 

Rezervasyon

 

Kampüslerimizdeki alanlardan herhangi birini kiralamak için Alan Rezervasyon Formu’nu doldurmanız gerekmektedir. Formu gönderdikten sonra ekibimiz en geç 3 iş günü içerisinde sizinle iletişime geçecektir. İlgili Üniversite politikası gereğince alanların ayırtılmasında dikkate alınacak olan öncelik sırası aşağıdaki gibidir:

 

  • Akademik dersler ve akademik takvimde yer alan yıllık etkinlikler.
  • İstanbul Arel Üniversitesi öğrenci kulüpleri etkinlikleri.

 

Yerleşkelerde alan kiralamak isteyen dış organizasyonlar için değerlendirme yapılırken başvuru sırası dikkate alınır.

 

Görsel-İşitsel Hizmetlerimiz 

 

Etkinliğiniz için ihtiyaç duyacağınız tüm görsel-işitsel ekipmanın kiralanması ve bu alandaki hizmet ihtiyaçlarınız Arel Medya Hizmetleri tarafından sağlanmaktadır.

 

Kiralayan, kiraladığı alan içerisinde yer alan teknolojik cihazları (projeksiyon cihazı ve ekran) kullanma yetkisine sahiptir. Bunların dışındaki ekipman standart kiralama bedeline dahil değildir. Talep edilen diğer teknoloji destek hizmetleri ayrıca ücretlendirilmektedir. Bu tür hizmetlerin koordinasyonu ve planlanması etkinlikten iki hafta önce yürütülmelidir. Etkinlik koordinatörlerimiz teknoloji bazlı tüm ihtiyaçlarınızın karşılanması konusunda sizlere yardımcı olacaktır.

 

Yapılacak etkinlik öncesinde prova yapılması; ses, ışık ve görsel sunumların test edilmesi gerekmektedir.

 

Yiyecek-İçecek Hizmetlerimiz 

 

İstanbul Arel Üniversitesi, tüm yiyecek-içecek hizmetlerini anlaşmalı olduğu Teyvaş Catering ile sağlamaktadır. Teyvaş hakkında daha fazla bilgi için tıklayınız.

 

Kayıt Ücretleri / Yemek Satışı Politikamız 

 

Kiralayan, kapıda giriş ücreti alamaz veya İdari ve Teknik İşler Ofisi’nin yazılı izni olmadan ürün veya hizmet satışında bulunamaz. (Profesyonel Yemek Hizmetleri ve satışı kampüsler içerisinde yalnızca Teyvaş tarafından yapılacaktır)

 

Öğrenci Kulüpleri ise Rektörlük, Genel Sekreterlik ve Mali İşler Dairesi Başkanlığı’nın iznini aldıktan sonra hijyen kuralları çerçevesinde ve ambalajlı olmaları şartıyla sandviç, meyve, içecek vb. ürünlerin satışını yapabilir. Onaylanan tüm ücretler kayıt öncesi alınmalıdır, kapıda herhangi bir ücret almak yasaktır.

 

Genel Bilgiler

 

Oda Düzeni Politikamız: Masa ve sandalyeler içerisinde bulundukları alanlara ait olup, makul ihtiyaçlar doğrultusunda, Kiralayan’ın İdari ve Teknik İşler Müdürlüğü’ne etkinlikten en az bir hafta önce yazılı olarak bildirmesi şartıyla yeniden düzenlenebilirler.

 

Üniversite, etkinliğiniz için ek masa ve sandalyenin temin edilebileceğinin garantisini veremez. Üniversite imkanları doğrultusunda planlama yapılır. Ek masa ve sandalye kiralama sorumluluğu Kiralayan’a aittir.

 

Otopark Hizmetlerimiz: Park yeri sağlama konusunda Üniversite’nin Kiralayana karşı hiçbir yükümlülüğü bulunmamaktadır. Kiralayan’ın konukları ve davetlileri, riski kendilerine ait olmak üzere araçlarını park edeceklerdir. Kiralayan, Üniversite’nin yerleşkesi ve alanları için uygulama alanı bulan kuralları ve politikaları anlayacak, kabul edecek ve bu husustan sorumlu olacaktır.

 

Alkol Politikamız: Kampüslerimizde alkol servis etmek, satmak veya tüketmek yasaktır.

 

Ziyaretçiler ve Misafirler için Internet Erişim Politikamız: İstanbul Arel Üniversitesi ziyaretçisiyseniz kablosuz internet erişimi için; https://www.arel.edu.tr/tr/bilgi-teknolojileri-ofisi/hizmetlerimiz/kablosuz-internet-hizmeti web sitesi üzerinden, TCKN İle Kayıt sekmesine giriş yapabilirsiniz. Çıkacak olan sayfada verilen şifre ile kablosuz interneti kullanabilirsiniz.

 

İptal Politikamız: Alan rezervasyonuyla ilgili imzalanan sözleşmelerin ardından yapılan tüm iptallerde İstanbul Arel Üniversitesi kiralama sözleşmesinde yer alan koşullar geçerli olacaktır.

 

Yer Kullanılabilirliği Politikamız: Alan uygunluğu, Alan Rezervasyon Formu gönderildikten sonra belirlenir.

 

Arel Öğrencileri ve Personeli: İstanbul Arel Üniversitesi öğrencileri ve personeli hoparlör, mikrofon ve projeksiyon cihazı dahil olmak üzere birçok farklı ekipman ödünç alma imkanına sahiptir. Ekipman rezervasyonlarınız için Medya Hizmetleri internet sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

 

Arel Topluluk Üyesi Olmayanlar ve Dış Organizasyonlar: Arel topluluk üyesi değilseniz veya dış bir organizasyon üyesiyseniz etkinliğinizin ayrıntılarını konuşmak ve fiyat teklifi almak (mikrofon, video sunum, fotoğraf hizmeti vb. hizmetler) için Arel Medya Hizmetleri ile iletişime geçebilirsiniz.

 

Sınıflar: Kampüslerimizdeki sınıflar biçim ve kapasite açısından çeşitlilik göstermektedir. Tüm sınıflar projeksiyon cihazı, projeksiyon girişi ve ağ jakı dahil olmak üzere görsel-işitsel teknoloji ile donatılmıştır. İhtiyaçlarınız doğrultusunda farklı teknolojik cihazlar de talep etmeniz mümkündür. Sınıflar, aşağıda belirtilen zaman aralıklarında kiralanabilmektedir.

 

  • Akademik yıl süresince (Eylül – Nisan ayları arasında): Sadece hafta sonları
  • Akademik yıl dışında (Mayıs – Ağustos ayları arasında): Hafta içleri 08.00’dan 17.30’a kadar.

 

Erişebilirlik: İstanbul Arel Üniversitesi, kampüs içerisinde engelli bireyler için erişebilirliğe önem veren bir kurumdur. Herhangi bir destek ihtiyacınız veya konuyla ilgili sorunuz varsa (0850) 850 2735 numaralı telefondan 1475 dahili numarasını tuşlayarak veya alankiralama@arel.edu.tr adresinden ekibimizle iletişime geçebilirsiniz.

 

İletişim: Kampüslerimizdeki alanlarla veya etkinlik rezervasyonlarınızla ilgili herhangi bir sorunuz varsa (0850) 850 2735 numaralı telefondan 1475 dahili numarasını tuşlayarak veya alankiralama@arel.edu.tr adresinden ekibimizle iletişime geçebilirsiniz.

 

Amfiler ve Toplantı Salonları 

 

Kampüslerimizde bulunan amfiler 60 ila 300 kişi arasında değişen kapasitelere sahip olup etkinliğinize destek olmak için çeşitli teknolojilerle donatılmıştır. Bu alanlar yıl boyunca aşağıda verilen zaman aralıklarında kiralanabilmektedir.

 

  • Akademik yıl süresince (Eylül – Nisan ayları arasında): Sadece hafta sonları
  • Akademik yıl dışında (Mayıs – Ağustos ayları arasında): Hafta içleri 08.00’dan 17.30’a kadar.

Konferans Salonları 

 

Kemal Gözükara Yerleşkesi Konferans Salonu
Büyükçekmece’nin Tepecik mevkiinde bulunan konferans salonu çok fonksiyonlu bir alan olup 1,000 kişilik kapasiteye sahiptir. Bu alan canlı yapımlar, konferanslar, ürün tanıtımları, toplantılar, defileler, film çekimleri ve mezuniyet törenleri gibi çeşitli etkinliklerin düzenlenmesi için kiralanabilmektedir.