fbpx

İngilizce Hazırlık

AKADEMİK

YABANCI DİLLER YÜKSEKOKULU

İngilizce Hazırlık Programı

 

İstanbul Arel Üniversitesi’nin eğitim-öğretim dili birçok bölüm ve program için İngilizcedir. Öğrencilerin dersleri takip edebilmesi için İngilizcelerinin belirli bir seviyede olması gerekmektedir. Her akademik yılın başında, tüm öğrencilere muafiyet/ seviye belirleme sınavı uygulanmaktadır. Bu sınav sonucunda, ön lisans/lisans programlarındaki dersleri anlamaya yetecek İngilizce dil düzeyinin altında olan öğrenciler, dil becerileri yeterli seviyeye gelene kadar İngilizce Hazırlık Programı’na devam ederler.

 

İstanbul Arel Üniversitesi İngilizce Hazırlık Programı, deneyimli ve öğrencileriyle yakından ilgilenen eğitim kadrosuyla, çağdaş öğretim yöntemlerini kullanarak öğrencilerine ilerideki akademik çalışmalarını devam ettirecek yeterlilikte İngilizce dil becerisi kazandırmayı hedefleyen güçlü bir dil eğitimi sunar.

 

İngilizce Hazırlık Programı’nın amacı, öğrencilerimizi akademik hayatlarında başarılı olabilmeleri; İngilizcenin iletişim aracı olarak kullanıldığı farklı çevrelerde kendilerini ifade edebilmeleri ve bilgi alışverişinde bulunabilmeleri için gerekli olan dil becerileriyle donatmaktır.

 

İngilizce bilmenin üniversite diploması kadar önemli olduğu günümüzde öğrencilerimiz için bir fırsat olan İngilizce Hazırlık Programımızda öğrencilerimize eğitim vermekten ve onlarla çalışmaktan her zaman büyük keyif alıyoruz.

Yabancı Diller Yüksekokulu Duyurularıİstanbul Arel Üniversitesi

Duyurular, Haberler, Etkinlikler

Arel Duyurular


 

 

Arel Etkinlikler


 

 

Basında Arel


 

 

Arel Haberler