fbpx

İstanbul Arel Üniversitesi Büyüyor

İstanbul Arel Üniversitesi Büyüyor

18.08.2023

Üniversitemizde Mimarlık Fakültesi ve Mühendislik Fakültesi’nin kurulması nedeniyle kutlama töreni düzenlendi.

İstanbul Arel Üniversitesi’nde Mimarlık Fakültesi ve Mühendislik Fakültesi yeniden kuruluyor. Resmi Gazete ’de yayınlanan kararla birlikte Mühendislik – Mimarlık Fakültesi ayrılarak Mühendislik Fakültesi ve Mimarlık Fakültesi olarak eğitim hayatına devam edecek. Fakülterimizin ayrılarak yeniden kurulması Üniversitemiz tarafından mutlulukla karşılandı. Mimarlık ve Mühendislik Fakültesi’nin kurulması nedeniyle İstanbul Arel Üniversitesi’nde kutlama etkinliği düzenlendi.

Tepekent Kemal Gözükara Yerleşkesinde düzenlenen etkinliğe Mütevelli Heyet Başkanımız Özgür Gözükara, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Ercan Gegez, Üniversitemiz Rektör Yarımcıları Prof. Dr. Ergül Berber, Prof. Dr. Enver Duran, Prof. Dr. Hüseyin Gün, fakülte dekanlarımız ile akademik ve idari personelimiz katıldı.

“Üniversite Olarak Daha da Güçlendik”

Mimarlık Fakültemizin kurulmasında büyük emeği olan Prof. Dr. Mete Tapan Mimarlık Fakültesi’nin kurulmasından dolayı çok mutlu olduğunu dile getirdi.

Prof. Dr. Mete Tapan; Ben gerçekten çok mutluyum. Üniversite olarak daha da güçlendik. İnşallah fakülteyi de uluslararası bir hale getirmekten yanayım. İstanbul Arel Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nin fakülte olarak çalışması üniversitemiz için çok çok faydalı olacaktır.” İfadelerini kullandı.

“Yeni Fakültemizin Arel Camiasına Hayırlı Olmasını Diliyorum”

Etkinlikte konuşan Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ersin Göse ise Üniversitemizin Mimarlık Fakültesi için gerekli altyapıya sahip olduğunu ve deneyimli kadrosu ile güçlü bir fakültenin ortaya çıkacağını belirtti.

Prof. Dr. Ersin Göse; “Mimarlık Fakültesi güçlü bir fakülte. Üniversitemizde mimarlık ve iç mimarlık olmak üzere büyük bir stüdyoları var. Teknolojik altyapısı olan laboratuvarlarımız var, aynı zamanda iyi bir kadromuz var. Bence güzel bir açılım oldu. Güçlü bir fakülte ortaya çıkacak. Yeni fakültelerimizin vatanımıza, milletimize ve Arel camiasına hayırlı olmasını diliyorum.” şeklinde konuştu.

“Arelli Olarak Gurur Duyuyorum”

Kurulduğu günden beri İstanbul Arel Üniversitesi’nin büyümeye devam ettiğini ifade eden Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Enver Duran Mimarlık ve Mühendislik Fakültesi’nin yeniden kurulmasıyla Üniversitemizin daha da güçleneceğini belirtti. Prof. Dr. Enver Duran konuşmasının devamında; “Arel Üniversitesi büyüyor.  15. Yılı geçtik.  Hem gururluyuz bugün hem de duygulandık. Arelli olarak bende gurur duyuyorum. Hayırlı olsun diyorum.” ifadelerine yer verdi.

“Çok Önemli Bir Adımdı”

Mimarlık ve Mühendislik Fakültemizin kuruluş sürecinden bahseden Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Ercan Gegez ihtisaslaşma açısından Mimarlık ve Mühendislik Fakültelerinin yeniden kurulmasının önemli olduğunu belirtti

Prof. Dr. Ercan Gegez; “Çok önemli bir adımdı, ihtisaslaşma açısından. Ne kadar ihtisaslaşmış şekilde bilimler faaliyet gösterirse başarı şansları ve yapılan işler o kadar artıyor. Fakültelerimizin kurulmasında büyük emeği olanlar var. Başka Sayın Dekanım Prof. Dr. Ersin Göse’ye teşekkür ediyorum. Başından beri yoğun destek verdi. Çok sevgili Prof. Dr. Mete Tapan Hocam bu işin arkasındaki duayen gizli kuvvet. Ben emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” Dedi.

“Mimarlık Fakültesinin Değerlimiz Olacağından Hiç Şüphem Yok”

Mimarlık bölümlerinin Mimarlık Fakültesi’nin kurulmasından ardından daha da başarılı olacağını ifade eden Üniversitemiz Mütevelli Heyet Başkanı Özgür Gözükara fakültelerimizin kuruluş sürecinde emeği geçen herkese teşekkür etti.

Mütevelli Heyet Başkanımız Özgür Gözükara; “Bu güzel mutlu anı hep beraber yaşıyoruz. Bende emeği geçen tüm arkadaşlarımıza hocalarımıza teşekkür ediyorum. Hepimiz için güzel bir anı oldu. Artık iki kardeş fakülte arasında güzel bir rekabet diliyorum. Mimarlık Fakültesi’nin değerlimiz olacağından hiç şüphem yok. Buranın yüz akı olacaktır. Mimarlık bölümlerinin fakülte olduktan sonra çok farklı noktalara ulaşacaklarına inanıyorum. Hayırlı olsun hepimize. “ sözlerine yer verdi.

Konuşmaların ardından kutlama pastasının kesilmesi ve hatıra fotoğrafının çekilmesiyle etkinlik sona erdi.