fbpx

İstanbul Arel Üniversitesi Küreselleşiyor

İstanbul Arel Üniversitesi Küreselleşiyor

02.08.2023

İstanbul Arel Üniversitesi uluslararası arenada çalışmalarını sürdürüyor.

Kurulduğu günden beri küreselleşme yolunda çalışmalarına hız kesmeden devam eden İstanbul Arel Üniversitesi iş birlikleri kapsamında üniversiteler başta olmak üzere uluslararası kuruluşlarla görüşmelerini sürdürüyor. İstanbul Arel Üniversitesi Heyetinde bulunan öğretim üyeleri Prof. Dr. Cuma Bayat ve Prof. Dr. Mümin Ertürk Rusya’da çeşitli ziyaretlerde bulundu.

Üniversitemiz heyeti ilk olarak Rusya Bilimler Akademisi, Sibirya Filoloji Enstitüsü heyeti ile iş birliği görüşmesinde bulundu.  Daha sonra Novosibirsk Devlet Üniversite yetkilileri ile bir araya gelen Üniversitemiz heyeti eğitim – öğretim alanında bilgi alışverişinde bulunarak iş birliği anlaşması kapsamında fikir alışverişinde bulundu. Görüşmeler kapsamında Kuzeydoğu Sibirya Yakutistan Federal Devlet Üniversitesi’ni ziyaret eden Prof. Dr. Cuma Bayat ve Prof. Dr. Mümin Ertürk burada “jipto” Matematik Geliştirme Yöntemi hakkında detaylı bilgi aldı.

Üniversitemiz heyeti daha sonra Sovyet Bilimler Akademisi ve Kuzeydoğu Dil Bilim Enstitü Müdürü Prof. Dr. Igor Vilatevski ile çeşitli alanlarla ilgili görüşmelerde bulundu.