fbpx

İstanbul Arel Üniversitesi savunma sanayinin öncü firmalarından Transvaro ile iş birliği protokolü imzaladı.

İstanbul Arel Üniversitesi savunma sanayinin öncü firmalarından Transvaro ile iş birliği protokolü imzaladı.

22.09.2023

Savunma Sanayinin Öncü Firması İle İş Birliği Anlaşması Yapıldı

İstanbul Arel Üniversitesi güçlü laboratuvar alt yapısı ve donanımlı akademik kadrosu ile Üniversite-Sanayi iş birliklerine her geçen gün yenilerini ekliyor. Üniversitemi Mühendislik Fakültesi,  Arel Teknoloji Transfer Ofisi (ArelTTO) aracılığıyla Üniversite-Sanayi İşbirliği kapsamında iş dünyasına nitelikli akademik danışmanlıklar, Ar-Ge ve İnovasyon temelli proje ortaklıkları ve yenilikçi fikirlerin sürdürülebilir ürünlere dönüştürülmesine yönelik hizmetler sunmaya devam ediyor.

Endüstrideki istihdam sorununa çözüm üretmek amacıyla öğrencilerini iş dünyasına hazırlayan İstanbul Arel Üniversitesi ikili iş birliği anlaşmaları ile öğrencilerinin istihdam olanaklarını artırmak için çalışmalarını sürdürüyor. Çalışmalar kapsamında Üniversitemiz Mühendislik Fakültesi ile savunma sanayinin öncü firmalarından olan Transvaro arasında iş birliği anlaşması yapıldı.

Üniversitemiz Tepekent Kemal Gözükara Yerleşkesi’nde gerçekleştirilen imza törenine Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin Gün, Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Öğr. Üyesi Ünal Küçük, Üniversitemiz TTO Müdürü İlhan Özsoy, Transvaro Proje Müdürü Adnan Kosa, TTO Kamu Sanayi Üniversite İş Birliği Uzmanı Gülay Yıldız ve Kamu Sanayi İş Birliği Uzman Yardımcısı Enes Sevimli katıldı.

Yapılan iş birliği ile Üniversitemiz Mühendislik Fakültesi akademisyenleri, Transvaro firmasına mevcut süreçlerini ve ürünlerini geliştirmede akademik danışmanlık sunacak. Ayrıca firmanın kamu hibe desteklerinden ve teşviklerden faydalanabilmesi için Ar-Ge odaklı proje geliştirmelerine destek sağlayacak. Bununla birlikte öğrencilerin girişimcilik projelerinin prototip çalışmaları için Arel TTO, ARTI Arel Kuluçka Merkezi ve Transvaro imkanları öğrencilerin hizmetine sunulacak. Ayrıca öğrencilere bu iş birliği ile mesleki ve akademik olarak kendilerini geliştirme imkânı, staj imkânı ve teknik gezi imkânı veriliyor.

Transvaro Hakkında

Transvaro , gece/gündüz, termal ve çoklu görüş sistemleri, lazer sistemleri, sınır güvenlik sistemleri ,  periskop sistemleri, 360 derece durum farkındalık sistemleri ve elektromanyetik silah sistemlerini tasarlayan ve üreten lider bir firma olarak üretimine devam ediyor.

Son yıllarda Transvaro, HYDRA teknolojileriyle olan ortaklığı sayesinde ürün kapsamını, gözetleme İHA’ları ve gezici mühimmatların yanı sıra Lazer işaretleyiciler, gimballer ve İHA karşıtı sistemi de içerecek şekilde genişletmeyi başardı.

İstanbul Halkalı da yer alan Transvaro 30 yılı aşkın deneyimiyle Türkiye’nin ve diğer birçok ülkenin silahlı kuvvetleri ve güvenlik güçlerine sistemleri ve ürünleri ile hizmet veriyor.