fbpx

İstanbul Arel Üniversitesi ve İdealist İç Mimarlık Derneği arasında imzalanan protokol ile iç mimarlık proje dersleri başlıyor.

İstanbul Arel Üniversitesi ve İdealist İç Mimarlık Derneği arasında imzalanan protokol ile iç mimarlık proje dersleri başlıyor.

24.03.2022

İstanbul Arel Üniversitesi ve İdealist İç Mimarlık Derneği arasında imzalanan protokol ile iç mimarlık proje dersleri başlıyor. 

İDEALİST İç Mimarlık Derneği’nin Addresistanbul’da yer alan Merkez’inde gerçekleşen imza törenine İstanbul Arel Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. A. Ercan Gegez, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Didem Baş, Mimarlık Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ersin Göse ile İDEALİST İç Mimarlık Derneği Yöne-tim Kurulu Başkanı Atilla Kuzu, Yönetim Kurulu üyesi ve Eğitim Komisyonu YK temsilcisi Hakan Helvacıoğlu, dernek üyeleri İç Mimar Efe Urgunlu, İç Mimar Erhan Sağır, Dernek Genel Koordinatörü Mimar Aynur Yılmaz katıldı.

İstanbul Arel Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. A. Ercan Gegez ve İDEALİST İç Mimarlık Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Atilla Kuzu tarafından imzalanan protokol Marka Ders olarak seçilen Proje Dersi grubunu kapsıyor. İstanbul Arel Üniversitesi İç Mimarlık Bölümü öğrencileri, uluslararası tanınmış tasarımlara imza atan, alanında çok sayıda ulusal ve uluslararası uygulamalar gerçekleştiren tasarımcılarla proje yapabilecekler ve dernek çatısı altında gerçekleştirilecek jüri ve etkinlerle tasarımda söz sahibi önemli isimlerle bir araya gelebilecekler. Projeleri ile tasarımcılardan alacakları başarılı öğrencilere verilecek katılım ve referans belgeleri ile meslek hayatlarına diğer meslektaşlarından bir adım önde başlama ayrıcalığına ve ilerideki meslek yaşamları için unutulmaz bir deneyim kazanma şansına sahip olabilecek.

Öğrencilerin bu dönem proje dersi konuları doğrultusunda, İdealist İç Mimarlık Derneği üyelerinden, özellikle yeme içme alanları, gastronomi konusunda yoğunlaşmış tasarımcılar Efe Urgunlu ve Erhan Sağır dönem boyunca İdealist Merkez’de dersleri yürütecekler. Öğrenciler derslerin yanı sıra, şantiye ziyaretleri ile profesyonel hayata ilişkin deneyimlerini artıracak, jürilerde İdealist üyesi diğer tasarımcılarla tanışma ve görüş alma olanağına sahip olacaklar.

Eğitmenlerden Efe Urgunlu, MSGSÜ İç Mimarlık bölümünden mezun olduktan sonra İTÜ “Peyzaj Mimarlığı”nda yüksek lisansını tamamladı 2002 yılında kurduğu Turuncu Tasarım ve Mimarlık fimasında 2004-2012 yılları arasında Gastronomi mekanları üzerine yoğunlaştı.  2012 yılında “No3 Mimarlık“ adıyla ortağı Hakan AYANOĞLU ile tasarımın yanı sıra uygulamayı da bünyelerine kattı ve halen gıda ve gıda perakendesi konusunda zengin bir portföy ile proje ve uygulama çalışmalarına devam etmekte. 2019 başında ise masa üstü yemek sunum ekipmanlarını bronz döküm ve seramik ile yorumladıkları “Atelier Terra Madre” markasını eşi ile kurarak koleksiyon çalışmalarına da devam ediyor.

Eğitmen Erhan Sağır  2005 yılında Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi İç Mimarlık bölümünden mezun oldu. İstanbul’da kendi mimarlık pratiği Erhan Sağır Mimarlık’ı kurdu. Erhan Sağır Mimarlık çatısı altında uzmanlığını otel, konut, restaurant, cafe gibi yapı tasarımlarından özel imalat mobilya, aydınlatma, ürün tasarımlarına, farklı ölçeklerde, geniş bir alanda kendini geliştirdi. Özellikle gastronomi mekanlarında bir çok köklü ve dinamik marka ve ünlü şef ile çalışan ve çalışmaya devam eden Sağır, bu mekanlar ile de farklı ödüllere sahip olmuştur. Amerika’nın bir çok eyaletinde; Orlando, Atlanta, ayrıca Almanya’da ve Monaco’da da otel, konut, restoran projeleri devam etmektedir. Erhan Sağır Mimarlık’ın yanı sıra özel ürün, mobilya, aydınlatma gibi ürünlerini hayata geçirdiği Intero Living markasını da yaratmıştır.