fbpx

Medya, Kültür, Toplum Buluşmaları #5

Medya, Kültür, Toplum Buluşmaları #5

20.10.2021

Anne ben gazeteci miyim? platformu beşinci buluşmasında yeni medya teknolojileri beraberinde gelişen ve değişen mimarlık mesleğini ele alıyor!

Anne ben gazeteci miyim? platformu; Medya, Kültür, Toplum Buluşmaları adını verdiği etkinlik dizisinin beşincisini 30 Ekim Cumartesi günü saat 18.00’de Beyoğlu Mephisto Kitabevi & Kafe’de gerçekleştiriyor. Buluşma “Mimarlıkta şimdi: Yeni medya teknolojileriyle mimarlık mesleği nasıl gelişti ve değişti?” sorusu üzerine şekilleniyor. Araştırmacı, mimar ve Parametric Architecture kurucusu Hamid Hassanzadeh’in konuşmacı olarak yer alacağı etkinliğin moderatörlüğünü ise gazeteci Ali Demirtaş üstlenecek.

Etkinlik herkese açık ve ücretsiz olarak gerçekleşecek.

Platform hakkında:
Anne ben gazeteci miyim? platformu Medya, Kültür ve Toplum Gazeteciliği başlığı ve ‘soru sormak’ temel kavramıyla güncel medya eleştiri ve analizlerinin yazıldığı, uzun vadede medya raporlarının tutulduğu, medya, kültür ve toplum eksenli söyleşi, güncel haber ile araştırma haberlerinin üretildiği, özgün ve ‘gerçekten bağımsız’ bir platform olarak 2018 yılının haziran ayında Ali Demirtaş’ın editörlüğünde www.annebengazetecimiyim.com web adresiyle yayın ve faaliyet hayatına başladı. Platform ürettiği farklı biçimsel formattaki içeriklerle önemli haberlere ve okuma çıktılarına imza attı.