fbpx
Meslek Yüksekokulu

Turist Rehberliği Programı

AKADEMİK

MESLEK YÜKSEKOKULU

Değişen turizm sektörü koşullarına uyum sağlayabilen, iletişim becerileri yüksek, insan sağlığına, etik değerlere önem veren, ülke sadakati ilkesine sahip ve toplumsal sorumluluklarını bilen turizm rehberliği programı, öğrencilerini turizm hizmetinin verildiği birçok alanda istihdam ederek, profesyonel turist rehberliği çalışma lisansı almalarını öncü bir program olmayı hedefler.

 

Türkiye’nin en önemli kültür turizmi lokasyonu olan İstanbul’da eğitim görecek öğrenciler, önde gelen turizm acentelerinin destekleriyle uygulamalı eğitim alma fırsatı bulacak, mezuniyetlerinin ardından sektörde kısa zamanda yer edineceklerdir. Ayrıca “Yaşam Boyu Öğrenme” hedefleri doğrultusunda, yetişkinlerin de kendilerini geliştirmek bağlamında yeniden eğitim alabilecekleri özgün bir program olma özelliğini göstermektedir.

 

Bunun yanında Türkiye’nin diğer ülkelere doğru ve tutarlı bir şekilde tanıtımını yapmak üzere ilgili Kanun doğrultusunda yetkinlik kazanmış bireylerin yetiştirilmesi de önemli bir boyutu oluşturmaktadır.

 

Program mezunu öğrenciler, TUREB üyeliği sonrasında Outgoing, Incoming, Ingoing (Yerel) tüm turlarda çeşitli seyahat acentelerine bağlı olarak turistlere eşlik etme ve turu yöneterek istihdam olanakları bulabilmektedir.

 

DGS ile Geçiş Yapılabilecek Lisans Bölümleri *

  • Seyahat İşletmeciliği
  • Seyahat İşletmeciliği ve Turizm Rehberliği
  • Turizm Rehberliği
  • Turizm İşletmeciliği

 

* 2022 ÖSYM kılavuzunda yer alan bölümlerdir.

Program Hakkında

Meslek Yüksekokulu Duyurularıİstanbul Arel Üniversitesi

Duyurular, Haberler, Etkinlikler

Arel Duyurular


 

 

Arel Etkinlikler


 

 

Basında Arel


 

 

Arel Haberler