fbpx

Meslek Yüksekokulu

AKADEMİK

MESLEK YÜKSEKOKULU

Rekabetin yoğun olduğu günümüzde, firmaların hızlı ve yoğun teknolojik gelişmeleri  takip edebilen nitelikli ve kalifiye işgücüne ihtiyaçları oldukça artmaktadır.

 

İstanbul Arel Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Sağlık, Teknik ve Sosyal alanlarda birçok programla nitelikli kalifiye iş gücünü sektöre kazandırmaktadır. Bu programlar I. ve II. öğretim olmak üzere 23 bölüm altında toplanmış 35 programdan oluşmaktadır.

 

Meslek Yüksekokulumuzun en güçlü yanı sektör deneyimi oldukça güçlü olan akademik kadrosudur! Akademik kadromuz sayesinde, öğrencilerimiz mesleğin gerektirdiği temel kavram ve ilkelerini bilen, değişen şartlara uyum sağlayabilen, çözüm yaratabilen, takım çalışmasına açık, girişimci, kültürlü, etik değerlere sahip bireyler olarak mezun olmakta ve kendi alanlarında rahatlıkla iş bulabilmekte veya kendi işlerini kurabilmektedirler.

 

Bunun yanı sıra, uygulamalı eğitim, staj ve isteğe bağlı İngilizce Hazırlık eğitimi Meslek Yüksekokulumuzun sahip olduğu diğer güçlü yanlarıdır.

 

Öğrencimizin uygulamalı eğitim alabilmesi için atölyelerimiz ve laboratuvarlarımız günün koşullarına göre düzenlenmektedir. Öğrencilerimiz mezun olmadan önce Staj dersini zorunlu olarak almaktadır ve staj yapma olanakları Üniversitemizin Kariyer Planlama ve Araştırma Merkezi tarafından sağlanmaktadır.

 

Meslek Yüksekokulumuz, öğrencilerimizin yabancı dil bilgilerini geliştirmeyi de ilke edinmiştir. Bu amaçla isteğe bağlı İngilizce Hazırlık Eğitimi, mesleki yabancı dil dersleri yer almaktadır. Ayrıca, kendi alanları ile ilgili lisans eğitimini tamamlamak isteyen öğrencilerimizin üniversite içi geçişleri de desteklenmektedir.

 

Görüşmek üzere

 

Saygılarımla,

 

Prof. Dr. Bahtışen KAVAK
Müdür

 

Meslek Yüksekokulu Duyurularıİstanbul Arel Üniversitesi

Duyurular, Haberler, Etkinlikler

Arel Duyurular


 

 

Arel Etkinlikler


 

 

Basında Arel


 

 

Arel Haberler