fbpx

Mimarlık Fakültesi

AKADEMİK

FAKÜLTELER
MİMARLIK FAKÜLTESİ

Dekandan,

 

Mimarlık, insanlığın en eski ve en önemli uğraşlarından biridir. İnsanın yaşam alanını tasarlayan, onu daha yaşanabilir ve güzel kılan bu disiplin aynı zamanda, toplumsal ve kültürel değerleri yansıtan, estetik ve işlevsel bir sanattır.

 

İstanbul Arel Üniversitesi, Mimarlık bölümü eğitim-öğretim programına 2009 ve İç Mimarlık bölümü eğitim-öğretim programına 2010 yılında Mühendislik-Mimarlık Fakültesi çatısı altında başlamıştır. Mimarlık ve İç Mimarlık Bölümü 2023 yılı itibariyle kurulan Mimarlık Fakültesi çatısı altında eğitim-öğretim programlarını sürdürmektedir. Bölümlerden 2023 yılı itibariyle 1000’in üzerinde öğrenci mezun olmuştur.

 

İstanbul Arel Üniversitesi, Mimarlık Fakültesi’nde, öğrencilerimizi eleştirel düşünmeye, problem çözmeye, tasarımın çevreyi nasıl şekillendirdiğine yönelik bilinçlenmeye ve hayal güçlerini harekete geçirebilecek uygulamaları geliştirmeye teşvik etmeyi amaçlamaktayız.

 

Öğrencilerimizi dayanıklı, dirençli, sürdürülebilir, estetik değeri yüksek, yapılı çevrelerin geliştirilmesine katkıda bulunacak çevre dostu, yaratıcı ve sosyal sorumluluk sahibi mimarlar-iç mimarlar olarak hazırlamak yine amaçlarımız arasında yer almaktadır. Bu doğrultuda, mimarlık ve iç mimarlığın kültürel, entelektüel, sosyal, politik, teknolojik, ekolojik ve pratik boyutlarını geniş bir akademik çerçeve içinde, güçlü akademik kadrosuyla ele alan yenilikçi, dinamik eğitim-öğretim programları sunmaktayız.

 

Sevgili öğrencilerimiz, Mimarlık ve İç Mimarlık eğitimine uygun olarak tasarlanmış atölyeler, laboratuvarlar, kütüphane, bilgisayar merkezleri ile donatılmış; mesleki deneyimlerinizi artıracak stajlar, yurt dışı değişim programları ve çeşitli sosyal faaliyetlerden de yararlanacağınız AREL eğitim kampüsünde sizlere üstün başarılar diliyorum.

 

Sevgi ve saygılarımla

 

Prof. Dr. Mehmet OCAKÇI
Mimarlık Fakültesi Dekanı

Fakülte Duyurularıİstanbul Arel Üniversitesi

Duyurular, Haberler, Etkinlikler

Arel Duyurular


 

 

Arel Etkinlikler


 

 

Basında Arel


 

 

Arel Haberler