fbpx

Dekanın Mesajı

AKADEMİK

FAKÜLTELER
MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ

 

Dekandan,

 

Fakültemizde Elektrik Elektronik Müh. (TR/İNG), Bilgisayar Müh. (TR/İNG), Endüstri Müh. (İNG), Biyomedikal Müh., Makine Müh., İnşaat Müh. bölümleri bulunmaktadır.

 

Şu anda yaklaşık 1800 öğrencimiz eğitim görmekte, 1100’ün üzerinde öğrenci de fakültemizden mezun olmuştur. Öğrencilerimiz derslerin dışında öğrenci kulüplerinde hem teknik hem de sosyal alanlarda etkinlik göstermekte ve çeşitli faaliyetler düzenlemektedirler.

 

Öğretim üyelerimizin birçoğu seçkin üniversitelerinden doktora almış olup %27’si profesör, %5’i doçent ve %68’i doktor öğretim üyesi oluşturmaktadır. Toplam öğretim elemanı sayımız 75’in üzerinde bulunmakta ve her yıl yeni öğretim elemanlarını da bünyemize katarak eğitim, öğretim ve araştırma olanaklarını geliştirmeye devam etmekteyiz. Bölümlerimizdeki laboratuvar ve atölyelerle hem eğitim ve öğretimde hem de araştırmada etkin bir rol oynayarak sorumluluklarımızı yerine getiriyoruz.

 

Mühendislik Fakültesi olarak misyonumuz; nitelikli lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimi ile proje ve takım çalışması yapabilen, disiplinler arası çalışmalara yatkın, meslek etiğini gözeten, liderlik yeteneğine sahip, bilgiyi geliştiren, dönüştüren ve sonucunda üreten mühendisler ve mimarlar yetiştirmek, uluslararası düzeyde bilimsel ve teknolojik gelişmelere öncülük edebilecek akademisyenlerin sinerjik birlikteliğini sağlamak, gerekli alt yapıyı kurmak, üniversite-sanayi ilişkisini oluşturmak ve sürdürmektir.

 

Prof.Dr. Ersin GÖSE
Mühendislik Fakültesi Dekanı

Fakülte Duyurularıİstanbul Arel Üniversitesi

Duyurular, Haberler, Etkinlikler

Arel Duyurular


 

 

Arel Etkinlikler


 

 

Basında Arel


 

 

Arel Haberler