fbpx
Mühendislik Fakültesi

Makine Mühendisliği

AKADEMİK

FAKÜLTELER
MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ

Makine mühendisliği kuvvet, malzeme, akışkanlar ve enerjinin davranışını ve tasarım ilkelerini inceleyen tarihteki en eski bilim dallarından birisidir. Makine mühendisleri toplumun karşı karşıya kaldığı teknolojik problemlere maliyet etkin çözüm geliştirmek için bilimin birçok dalından faydalanarak topluma önemli katkıda bulunurlar.

 

Makine Mühendisliği Bölümü’nün amacı; tasarımcı, araştırma ve geliştirme yetenekleri olan, teknolojiyi yönetebilecek donanıma sahip, üretim prosedürlerine hâkim, iletişim becerileri yüksek, yeni teknolojileri takip ve transfer eden makine mühendisleri yetiştirmektir.

 

İstanbul Arel Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde eğitim süresi, İngilizce hazırlık sınıfından sonra dört yıldır. Bu süre içinde yapılacak stajlar, eğitim süresince iş hayatının tanınması, başarılı firmalarla iş ilişkisi kurulmasını sağlayacaktır.

 

Eğitim ve öğretim programlarımız bilgisayar desteklidir. Eğitim dili Türkçe’dir. Bunlarla birlikte, öğrenciler, yurt dışı üniversitelerle olan değişim programlarına katılabilmekte ve yandal, çift anadal gibi uygulamalarla ufuklarını daha da geliştirebilmektedirler.

 

Çalışma Alanları

 

Makine Mühendisleri, araştırma mühendisi, geliştirme mühendisi, tasarım mühendisi, üretim mühendisi, test mühendisi, üretim/operasyon mühendisi, satış mühendisi, yönetim/koordinasyon mühendisi, değerlendirme ve eğitim mühendisi olarak kamu ve özel sektörde çok yaygın bir çalışma alanına sahiptirler.

 

Bölüm Hakkında

Fakülte Duyurularıİstanbul Arel Üniversitesi

Duyurular, Haberler, Etkinlikler

Arel Duyurular


 

 

Arel Etkinlikler


 

 

Basında Arel


 

 

Arel Haberler