fbpx

Örgütlerin Yönetimi Uluslararası Kongresi’nin Hazırlık Çalıştayı Tamamlandı

Örgütlerin Yönetimi Uluslararası Kongresi’nin Hazırlık Çalıştayı Tamamlandı

26.10.2023

İstanbul Arel Üniversitesi ve Gedik Üniversitesi işbirliği ile 1-3 Kasım 2024 tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleştirilecek olan ‘3. Örgütlerin Yönetimi Uluslararası Kongresi’nin ‘2. Dönem Hazırlık Çalıştayı’ 13 Ekim 2023 tarihinde Küçükçekmece Belediyesi ev sahipliğinde gerçekleşti.

2. Dönem Hazırlık Çalıştayı’na, 2. Örgütlerin Yönetimi Kongre Başkanı ve İstanbul Arel Üniversitesi Lisansüstü Eğitim Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Ali Akdemir’in liderliğinde, KİP Küçükçekmece Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Nesrin Başpınar çalıştay başkanlığı yaptı.

Sivil toplum, yerel yönetimler, kamu ve özel sektör temsilcileri ile akademiyi bir araya getiren çalıştayda Küçükçekmece Belediye Başkanı Kemal Çebi’ye vekâleten Başkan Yardımcısı Faysal Güler’in yanı sıra sırasıyla; 2. Dönem Hazırlık Çalıştayı Başkanı Dr. Nesrin Başpınar, Kongre Genel Sekreteri Öğr. Gör. Burcu Yıldız, Uluslararası Örgütlerin Yönetimi ve Yöneticileri Derneği Genel Sekreteri Doç. Dr. Esra Aydın Göktepe, Uluslararası Örgütlerin Yönetimi ve Yöneticileri Derneği Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Osman Yılmazcan, Kongre Genel Sekreter Vekili ve Web Tasarım Sorumlusu Dr. Öğretim Üyesi Cumali Yaşar, Genel Organizasyon ve Finans İşleri Sorumlusu Prof. Dr. Gürol Özcüre, Örgütlerin Yönetimi Kitabı Genel Sekreteri Prof. Dr. F. Oben Ürü, Akademik Değerlendirme Kurul Başkanı Prof. Dr. Nurdan Çolakoğlu, Dernek Başkan Vekili/Orta Asya Ülkeleri Tanırım Sorumlusu Prof. Dr. Harun Demirkaya, Örgütlerin Yönetimi Uluslararası Kongresi Başkanı Prof. Dr. Ali Akdemir katıldı.

Çalıştayda konuşma yapan Küçük Çekmece Başkan Yardımcısı Faysal Güler yönetim kavramı bağlamında çok sayıda temsilcinin katılımı ile gerçekleşen 2. Dönem Hazırlık Çalıştay’ında bulunmaktan ve ev sahipliği yapmaktan mutlu olduklarını belirtti.

2. Dönem Hazırlık Çalıştayı Başkanı Dr. Nesrin Başpınar konuşmasında 3. Örgütlerin Yönetimi Uluslararası Kongresi’nin liderlik ve takım oyunu temasına vurgu yaptı. Dr. Başpınar, takım oyunu örneği olarak KİP Küçükçekmece Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi faaliyetlerini örneklendirerek, liderlik ve yönetim uygulamaları hakkında bilgi verdi..

Açılış konuşmalarının ardından, 3. Örgütlerin Yönetimi Uluslararası Kongresi Başkanı Prof. Dr. Ali Akdemir, Küçükçekmece Belediye Başkan Yardımcısı Faysal Güler ve 2. Dönem Hazırlık Çalıştayı Başkanı Dr. Nesrin Başpınar’a teşekkür plaketini takdim etti.

Örgütlerin Yönetimi Uluslararası Kongresi Başkanı Prof. Dr. Ali AKDEMİR, çalıştay katılımcılarına ve Küçükçekmece Belediyesine ev sahiplikleri için teşekkür ederek konuşmasına başladı. Kongre teması olan “”Örgütler için yönetim liderlik midir, takım oyunu mudur?” sorusu bağlamında liderlik ve takım oyununu arasındaki dinamik ilişkiye vurgu yaparak, 3. Kongre için hazırlıkları hakkında bilgi verdiği konuşmasını çalıştayın diğer katılımcılarının görüşlerini almak için değerlendirme ve tartışma oturumunu başlatarak bitirdi.

Açılış konuşmaları ve plaket takdimi ardından çalıştay programı konuşmacıların sunum ve bilgilendirmelerinin ardından katılım belgelerinin verilmesi ile sona erdi.