fbpx

Oryantasyon Bülteni

Oryantasyon Bülteni

06.10.2022

Oryantasyon Programında Yeni Öğrencilerimizle Buluştuk

2022-2023 Akademik Yılı başlamadan önce, her yıl olduğu gibi bu yıl da Üniversitemize yeni kayıt olan öğrencilerimiz için oryantasyon programı düzenlendi.

Öğrencilerimizin uyum sürecini hızlandırmak, aidiyetlerini arttırmak ve sosyal, kültürel ve akademik olanakları tanıtmak amacı ile 3-4 Ekim tarihlerinde Tepekent Kemal Gözükara, Cevizlibağ ve Sefaköy yerleşkelerimizde programlar düzenlendi.

Öğrencilerimize idari birimlerimizin temsilcileri tarafından gerekli bilgiler verilirken, Üniversitemiz Rektörü ve Öğrenci Dekanımız da yeni öğrencilerine hoş geldiniz deme fırsatı buldu. Yüz yüze düzenlenen oryantasyonda idari birimlerimizin temsilcileri yeni öğrencilerimizi bilgilendirdiler.

Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Rektör Prof. Dr. Ercan Gegez “Eğitim ve öğretim hayatınızın bundan sonraki safhasında sizlerin rehberi olmaktan büyük bir mutluluk duyacağız. Sadece akademik ve mesleki olarak değil, sosyal ve kültürel anlamda gelişiminiz için kurulmuş tüm birimlerimizle adeta seferber olarak buradaki ilk gününüzden mezun olduğunuz güne kadar hatta sonrasında da sizlerin yanında yer alacağız. Sizlerden de aynı şekilde üniversitenizle gurur duymanızı ve her ortamda layıkıyla temsil etmenizi istiyorum.” dedi.

Öğrenci Dekanımız Dr. Öğr. Üyesi İnci Tarı, “Pandeminin psikolojik etkilerinden kurtulduğumuz, büyük ve kalabalık aile olarak bir arada olacağımız yepyeni bir döneme başlıyoruz. Öğrenci Dekanlığı olarak en büyük amacımız sizlerin üniversite ile olan bağlarınızı kuvvetlendirmek, soru ve sorunlarınızda yanınızda olmak, sosyal, kültürel, sportif gelişmenize destek olmak.” diyerek Öğrenci Dekanlığında neler yapıldığını anlattı.

Oryantasyon Programına Trio Orkestra da canlı müzik dinletisi ile eşlik etti.