fbpx
Meslek YüksekOkulu

Misyon & Vizyon

Radyo ve Televizyon Programcılığı Programı

AKADEMİK

MESLEK YÜKSEKOKULU

Misyon: 

Radyo ve Televizyon Programcılığının en önemli misyonu, öğrencilerini mesleğin gerektirdiği temel kavram ve ilkelerini bilen, değişen şartlara uyum sağlayabilen, çözüm üretebilen, ekip içinde iş bölümü temelinde çalışabilen, girişimci, kültürlü, mesleki etik değerlere sahip bireyler olarak profesyonel yaşama hazırlamaktır.

 

Radyo ve Televizyon Programcılığı teorik eğitiminin yanında, öğrencilerine uygulamalı çalışmalar yaptırarak Radyo ve Televizyon alanının bilim ve uygulamasına katkıda bulunan akademik birimdir. Program; kuram ve uygulamanın bir arada olduğu eğitim anlayışı, güncel teknik ekipmanların bulunduğu uygulama laboratuvarları, televizyon, radyo ve fotoğraf stüdyolarıyla iletişim eğitiminde fark yaratmayı misyon edinmiştir.

 

Vizyon:

İş dünyası ile sürekli iş birliği içerisinde olan Radyo ve Televizyon Programcılığı; uluslararası standartlara uygun olarak toplumun gereksinimlerine çabuk ve etkili çözümler üretebilecek, yenilikçi, analitik düşünen, ileriyi görebilen, gelişmeye açık, radyo ve televizyon sektöründe ihtiyaç duyulan nitelikli teknik eleman yetiştirme vizyonuna sahiptir.

Program Hakkında

Meslek Yüksekokulu Duyurularıİstanbul Arel Üniversitesi

Duyurular, Haberler, Etkinlikler

Arel Duyurular


 

 

Arel Etkinlikler


 

 

Basında Arel


 

 

Arel Haberler