fbpx
Sağlık Bilimleri Fakültesi

Öğretim Elemanı El Kitabı

Çocuk Gelişimi

AKADEMİK

FAKÜLTELER

SAĞLIK BİLİMLERİ FAKÜLTESİ

Sayın Hocalarımız,

  1. Ders Saati Ücretli (DSÜ) hocalarımızın Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanlığı’nca belirtilen tarihe kadar kayıt formunu doldurarak ve ikinci sayfasında istenen belgelerle birlikte Fakülte Sekreteri’ne iletmesi gerekmektedir.
  2. DSÜ hocalarımızın derslerine geldiklerinde Sağlık Bilimleri Fakültesi Sekreteri’nde bulunan ders saati formunu imzalamaları
  3. DSÜ hocalarımızın İstanbul Arel Üniversitesi Öğrenci Bilgi Sistemi’ne giriş yapabilmeleri için https://obs.arel.edu.tr/adresini ziyaret ederek şifre oluştur yönlendirmesini takip ederek yeni şifre oluşturması
  4. Öğrenci Bilgi sistemine kullanıcı adı ve şifreniz ile sisteme giriş yaptığınızda size atanmış derslerin listesini görebilirsiniz.
  5. Verdiğiniz derslerle ilgili içerik (syllabus) oluşturma, öğrenci devam durumu girişi ve notlandırma işlemlerini Öğrenci Bilgi Sistemi üzerinden yapabilirisiniz.
  6. İstanbul Arel Üniversitesi Ön Lisans ve Lisans Eğitim-Öğretim ve Sınav Yönetmeliği’ne göre teorik derslere %70, uygulama derslerine %80 devam zorunluluğu vardır. Devamsızlık dışında bir nedenle dersi tekrar eden öğrenciler için devam zorunluluğu bulunmamaktadır.
  7. Öğrenci Bilgi sisteminde verdiğiniz dersler sekmesinin altında yer alan ders öğrenci listesi bölümünden imza listesini basarak öğrencilerin yoklamalarını almak için kullanabilirsiniz. Daha sonra alınan yoklamaları Öğrenci Bilgi Sisteminde işlemeniz
  8. Derslerinizin içeriklerini bölüm web sayfasında bulabilirsiniz. Yine burada dersiniz ile ilgili Ölçme değerlendirme yöntemleri ve yüzdeleri ile ilgili bilgileri de bulabilirsiniz. Ancak, dersin profili, içerik, ders izleme, ölçme değerlendirme yöntemleri ile ilgili herhangi bir öneriniz veya revizyon isteğiniz olursa bölüm başkanımızla iletişime geçmenizi rica ederiz.

 

İyi bir dönem geçirmeniz dileğimizle

Çocuk Gelişimi Bölüm Başkanlığı

Bölüm Hakkında

İstanbul Arel Üniversitesi

Duyurular, Haberler, Etkinlikler

Arel Duyurular


 

 

Arel Etkinlikler


 

 

Basında Arel


 

 

Arel Haberler