fbpx

Sağlık Bilimleri Fakültesi

AKADEMİK

FAKÜLTELER
SAĞLIK BİLİMLERİ FAKÜLTESİ

İstanbul Arel Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi, 2009 yılında Sağlık Bilimleri Yüksekokulu olarak açılmış; 1 Haziran 2021 tarihinde Resmi Gazete’de yayınlanan kararla Sağlık Bilimleri Fakültesi’ne dönüştürülmüştür.

 

Kaliteli ve profesyonel bir üniversite eğitimi vermeyi, Türkiye’nin sosyal ve ekonomik dönüşümüne katkıda bulunmayı, araştırma ve inovasyonu desteklemeyi, kendi öğretim elemanlarını yetiştirmeyi ve geliştirmeyi, en önemlisi ise gelecekte iyi donanımlı sağlıkçılar yetiştirmeyi amaç edinen İstanbul Arel Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi, 7 temel eğitim programı ve 55 akademik personel ile eğitimine devam etmektedir.

 

Sağlık Bilimleri Fakültesi içerisinde,  Beslenme ve Diyetetik, Çocuk Gelişimi, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Hemşirelik, Odyoloji (kurulum aşamasında), Sağlık Yönetimi ve Sosyal Hizmet programları yer alıp, fakülte akademik kadrosunda 10 Profesör, 2 Doçent, 18 Doktor Öğretim Üyesi, 12 Öğretim Görevlisi ve 13 Araştırma Görevlisi görev yapmaktadır.

 

Sağlık Bilimleri Fakültesi 2013 yılından bu yana toplam 2798 öğrenciyi mezun etmiştir. 2022-2023 Eğitim-Öğretim yılında aktif öğrenci sayısı 1008’dir. Öğrenciler, Erasmus Programı kapsamında Almanya başta olmak üzere anlaşmalı ülkelerde staj yapabilmekte, mezuniyet sonrasında da özellikle sağlık personeli açığı olan ülkelerde çalışma imkanına da sahip olmaktadırlar.

 

Sağlık Bilimleri Fakültesi bünyesinde bulunan 11 bilim ve eğitim komisyonu, eğitim-öğretim döneminde öğrencilerin ve akademik personelin işleyişi yürütebilmesi adına çözümler üretmekte ve özellikle Fakülte eğitim kalitesini ve akreditasyon sürecini yönetmek adına çalışmalarına devam etmektedir. Sağlık Bilimleri Fakültesi, uygun koşulları sağlayan öğrencilerine Üniversite ve Fakülte içinde çift anadal ve yandal yapma imkanları da sağlamaktadır. Fakültemiz kurulum aşamasında olan Odyoloji Bölümü ile birlikte büyük ve donanımlı bir aile olarak, Tıp Fakültesi ile birlikte konumlandığı Cevizlibağ Sağlık Yerleşkesinde hizmet vermeye devam etmektedir.

 

Prof. Dr. Yıldız İYİDOĞAN
Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı

Fakülte Duyurularıİstanbul Arel Üniversitesi

Duyurular, Haberler, Etkinlikler

Arel Duyurular


 

 

Arel Etkinlikler


 

 

Basında Arel


 

 

Arel Haberler