fbpx

Singidunum Üniversitesi ile Erasmus Anlaşması Yapıldı

Singidunum Üniversitesi ile Erasmus Anlaşması Yapıldı

24.05.2023

İstanbul Arel Üniversitesi ile Sırbistan’ın Belgrad şehrinde eğitim veren Singidunum Üniversitesi arasında ikili anlaşma gerçekleştirildi. Yapılan anlaşmayla birlikte Erasmus Projesi kapsamında üniversitemiz öğrenci ve personelleri ile Singidunum Üniversitesi öğrenci ve personelleri değişim hareketliliği yapabilecek.

İstanbul Arel Üniversitesi uluslararası alanda gerçekleştirdiği faaliyetlerle öğrencilerine iyi bir gelecek hazırlamak için çalışmalarına devam ediyor. Öğrencilerin sadece ulusal anlamda değil uluslararası alanda da gelişmesine öncelik veren İstanbul Arel Üniversitesi Erasmus Projesi kapsamında ikili anlaşmalar yaparak personel ve öğrencisini Avrupa’nın çeşitli bölgelerinde bulunan seçkin üniversitelere gönderiyor.

Yapılan çalışmalar kapsamında İstanbul Arel Üniversitesi ile Sırbistan’da bulunan Singidunum Üniversitesi ile öğrenci değişim hareketliliği anlaşması yapıldı.

Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü Arş. Gör. Sema Nur Tecimen’in 10-12 Mayıs arasında Singidunum Üniversitesi’nde katılım sağladığı “Erasmus+ Week” programı sonrasında yapılan anlaşma ile üniversitemizde öğrenim gören öğrenciler Singidunum Üniversitesi’nde en az bir dönem eğitim alabilecek.

Ziyaret kapsamında Singidunum Üniversitesi’nde Erasmus+ Week programına katılan Arş. Gör. Sema Nur TECİMEN, İstanbul Arel Üniversitesi hakkında sunum yaparak Training Mobility faaliyetinde bulundu.