fbpx

Sürdürülebilirlik Toplumsal Yaşamın Devamı İçin Hayati Öneme Sahip

Sürdürülebilirlik Toplumsal Yaşamın Devamı İçin Hayati Öneme Sahip

15.12.2023

Yapı Kredi Bankası Kurumsal İletişim ve Sürdürülebilirlik Lideri Arda Öztaşkın “Sürdürülebilir Sağlıklı Gelecek için İletişimin Önemi” konulu söyleşi ile İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümünün konuğu oldu. Sürdürülebilirliğin toplumsal yaşamın devamlılığı için önemli olduğuna değinen Öztaşkın, öğrencilere doğaya ilişkin bireysel sorumluluklarımızın doğanın dolayısıyla da kendi yaşamımız için kilit öneme sahip olduğunu anlattı.

İstanbul Arel Üniversitesi Tepekent Kemal Gözükara Yerleşkesi Mini Konferans Salonu’nda gerçekleşen etkinlikte konuşan Arda Öztaşkın öğrencilere sürdürülebilirlik konusuna dair önemli tavsiyelerde bulundu. Sürdürülebilirlik için insanların bireysel olarak çaba göstermesi gerektiğini ifade eden Öztaşkın bireysel çabanın toplumu harekete geçiren bir etkisi olduğuna değindi. Kurumların sürdürülebilirlik konusuna ilişkin fikirleri olan ve bu alanda çalışmak isteyen uzmanlara ihtiyacı olduğunu belirterek öğrencilerimizin bu konuda farkındalık geliştirmelerinin ve çaba sarf etmelerinin iş imkânı yaratılması konusunda tetikleyici rol oynayacağını söyledi.

“İhtiyaç Fazlası Tüketim Dünyamıza Büyük Zarar Veriyor, Yoksulluğu Arttırıyor”

İnsanların ihtiyaç fazlası gıda ve giyim tüketimi yapmasının çevreye büyük zararlar verdiğini ifade eden Kurumsal İletişim ve Sürdürülebilirlik Lideri Arda Öztaşkın, satın alma davranışında bulunurken ihtiyacımızı karşılamaya yönelik davranış geliştirilmesi gerektiğini vurguladı.

“1 Kot ve 1 Tişört Üretimi için 10 Ton Su Tüketiliyor”

Sürdürülebilirliğin çevresel, toplumsal ve ekonomik koşullar çerçevesinde sağlandığını belirten Yapı Kredi Bankası Kurumsal İletişim ve Sürdürülebilirlik Lideri Arda Öztaşkın, tüketirken yarının da göz önünde bulundurulması gerektiğini vurguladı. Bir kot ve bir tişörtün tüm üretim süreçlerinin tamamlanması için 10 ton su kullanıldığını belirterek tüketim konusunda daha hassas olunmasına yönelik tavsiyelerde bulundu.

“Sürdürülebilirlik Konusunda Yapı Kredi Bankası Olarak Kurumları Teşvik Edici Çalışmalar Sürdürüyoruz”

Sürdürülebilirlik konusunda kurumların da çaba sarf ettiğini belirten Yapı Kredi Bankası Kurumsal İletişim ve Sürdürülebilirlik Lideri Arda Öztaşkın, ortak alanlarda geri dönüşüm kutularının kullanımın teşvik edilmesi, binalarda solar enerji panelleri kullanılması, yağmur sularının kullanılması, yeşil binalar inşa edilmesi gibi konuların gündemde olduğundan ve sürdürülebilirlik konusunun kurumlarda çalışan personel tarafından da desteklendiğinden bahsetti. Söyleşi Sayın Öztaşkın’a Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü adına Doç. Dr. Mehmet Yakın tarafından teşekkür belgesinin takdimi ve toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.