fbpx

TÜBİTAK’tan Üniversitemize Proje Desteği

TÜBİTAK’tan Üniversitemize Proje Desteği

22.03.2023

İstanbul Arel Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi ( ArelTTO) koordinasyonunda Üniversitemiz öğrencilerinin hazırlamış olduğu 11 proje TÜBİTAK tarafından destek almayı başardı. Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Ercan Gegez destek almaya hak kazanan öğrencilerle bir araya gelerek proje ekibinde bulunan öğrencileri tebrik etti

Üniversitelerde öğrenim görmekte olan öğrencilerin proje yoluyla araştırma yapmaya teşvik etmek ve üniversite öğrencilerine proje kültürü kazandırmak için yapılan “Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programı” sonuçları açıklandı. Program kapsamında Üniversitemizde öğrenim gören öğrencilerimiz tarafından hazırlanan projeler destek almaya hak kazandı. Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı (SBB) tarafından koordine edilen programda üniversitemizde hazırlanan projeler TÜBİTAK tarafından desteklenecek.

“AREL TTO Tarafından Proje Yazım Eğitimi Veriliyor”

Üniversitemiz Teknoloji Transfer Ofisi’nden yapılan açıklamaya göre bu dönem başvurusu yapılan 11 proje destek almaya hak kazandı. Bununla beraber 2023 yılı başvurularının 25 Nisan – 26 Mayıs 2023 tarihlerin arasında alınacağı ifade edildi.

Başvuru sayılarının artması için eğitim çalışmalarına devam edildiğini vurgulayan Arel TTO “Proje Yazım Eğitim” programlarıyla fikirleri proje ile buluşturmayı hedeflediklerini belirtti.

Üniversitemizde öğrenim gören ve proje geliştirmek isteyen öğrencilerimiz Arel TTO sosyal medya hesaplarından süreçle ilgili detaylı bilgi alabilir.

“Önümüzdeki Yıllarda Bu Sayıyı Dahada Artıracağız”

İstanbul Arel Üniversitesi Liderlik Ofisi’nde öğrencilerle bir araya gelen Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Ercan Gegez öğrencileri tebrik ederek önümüzdeki yıllarda bu sayının daha da artacağının mesajını verdi.

Prof. Dr. Ercan Gegez; ” Hepinizi teker teker tebrik ediyorum. Başarılarınızın devamını diliyorum. Size rehberlik eden hocalarınızı tebrik ediyorum.  İnşallah önümüzdeki yıllarda bu sayıyı daha da artıracağız. İyi ki varsınız. İyi ki bizim öğrencimizsiniz. ” ifadelerini kullandı.

Destek Almaya Hak Kazanan Projeler ise şu şekilde;