fbpx

Türkiye’ye Yeni Tıp Fakültesi Arel’den

Türkiye’ye Yeni Tıp Fakültesi Arel’den

28.07.2020

Türkiye’ye Yeni Tıp Fakültesi Arel’den

Pandemi sebebiyle dünyada ve ülkemizde zor zamanlar geçirdiğimiz bugünlerde, Arel Üniversitesi açtığı Tıp Fakültesi ile bilime katkı sağlamayı, yeni sağlık neferleri yetiştirmeyi amaçlıyor. Arel Üniversitesi, 30 yılı aşkın geçmişini yenilikçi yaklaşımla buluşturmaya ve eğitime yatırım yapmaya devam ediyor.

Tıp Fakültesi ile Bilime Açılan Kapı

Arel Üniversitesi, Kemal Gözükara ve Sefaköy Yerleşkelerinden sonra Tıp Fakültesi’nin bulunduğu Cevizlibağ Yerleşkesinde nitelikli eğitim kadrosu ve son teknolojiye sahip laboratuvarları ile bilime kapılarını aralıyor. Bu kapsamda, hepsi tam burslu 40 öğrenci ile eğitim hayatına başlayacak olan Tıp Fakültesi içerisinde, Cerrahi Tıp Bilimleri, Dahili Tıp Bilimleri ve Temel Tıp Bilimleri yer alıyor.

Sağlıkla Dünya Markası Memorial ve Arel bilimsel işbirliği  

Türkiye sağlık sektörünün önde gelen kurumlarından biri olan, etik ve kaliteli hizmet anlayışı ile sağlık sektörüne yön veren, yalnızca ülkemizde değil dünya çapında bir referans merkezi konumunda bulunan Memorial Sağlık Grubu ile işbirliği halinde olan Arel Üniversitesi, Tıp Fakültesi’nin yanı sıra sağlık alanında Diş Protez Teknolojileri ve Ağız Diş Sağlığı, Tıbbi Laboratuvar Teknikleri, Tıbbi Görüntüleme, İlk ve Acil Yardım, Fizyoterapi, Optisyenlik, Anestezi gibi bölümleri ile birlikte 2 yıl içinde yetkin sağlıkçıları yetiştirecek sağlık eğitimi ekosistemine önemli katkı sağlamayı amaçlıyor.

Arel Üniversitesi, Memorial işbirliğiyle; eğitime, bilime yatırım yapan, bilgiyi üreten, yaratıcı, yenilikçi ve girişimcilik bilinci yüksek mezunlar yetiştirmeyi amaçlıyor. İstanbul, Ankara, Kayseri, Antalya ve Diyarbakır’da olmak üzere toplam 11 hastane, 2 tıp merkezi ve 1 wellness merkeziyle, Türkiye’de ve dünyada ilklere imza atan Memorial da, 20 yıldır milyonlarca hastayı sağlığına kavuşturma misyonunu, bilim ve eğitime katkıları ile taçlandırıyor.

Bilimsel çalışmalar uluslararası arenaya taşınıyor  

Sağlıkta kalite standartlarını belirleyen JCI Akreditasyon Belgesi’ni Türkiye’de ilk, dünyada 21’inci sırada alan Memorial; seçkin akademik kadrosuyla, etik ilkelerden ödün vermeden, bilimsel ve teknolojik gelişmeleri yakından takip ediyor, pek çok branşta Türkiye’yi temsil eden referans merkezi konumunda bulunuyor ve tecrübelerini dünyayla paylaşıyor. Arel ve Memorial’in oluşturduğu ortak çalışma birliği, yalnızca sağlık profesyonellerinin yetiştirilmesine yönelik değil aynı zamanda ulusal-uluslararası arenada çığır açacak ve bilimsel çalışmalara öncülük edecek bir birlikteliğin de temellerini atıyor.

“Sağlık ordularını daha da güçlendireceğiz”

Arel Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Argun Karacabey Tıp Fakültesi ile ilgili; “Bu yıl üniversitemize kattığımız yeni sağlık yerleşkemizde yer alan tıp fakültemize ilk öğrencilerimizi alacak olmanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz. En ileri teknoloji ve olanaklarla donatılmış laboratuvarları, sosyal olanakları ile en iyi öğretim üyelerinden ders alarak yetişecek doktorlarımız ve hemşirelik, fizyoterapi, beslenme diyetetik mezunlarımızla birlikte sağlık ordularını daha da güçlendireceğiz” dedi.