fbpx

Üniversitemiz Öğrencilerinden Anıtkabir Ziyareti

Üniversitemiz Öğrencilerinden Anıtkabir Ziyareti

21.11.2023

Üniversitemiz Arel Hemşirelik Kulübü, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dr. Öğr. Üyesi Burcu Selvi Çalışkan danışmanlığında Cumhuriyetimizin 100. Yılında 100 öğrenci ile Anıtkabir’i ziyaret etti.

 

 

Cumhuriyetimizin 100. yılı Üniversitemizde çeşitli etkinliklerle kutlanmaya devam ediyor. Üniversitemiz kulüplerinin de önemli etkinliklere imza attığı Cumhuriyetimizin 100. yıl kutlamaları kapsamında Arel Hemşirelik Kulübü 100 öğrenci ile Anıtkabir’i ziyaret etti.

 

 

Ziyaretle ilgili açıklamalarda bulunan Dr. Öğr. Üyesi Burcu Selvi Çalışkan Atatürk’ün bizlere emanet ettiği bu güzel cumhuriyeti koruyacağımızı vurguladı.

 

Dr. Öğr. Üyesi Burcu Selvi Çalışkan; “Cumhuriyetimizin 100. yılına yakışır bir ziyaretle, İstanbul Arel Üniversitesi Hemşirelik Kulübü olarak, 100 öğrencimiz ile Atamızı ziyaret ettik. Atatürk’ün bizlere emanet ettiği bu güzel vatanı, cumhuriyet ve değerlerini koruyarak, yılmadan çalışacağımıza söz verdik. Ne Mutlu Türk’üm Diyene.” ifadelerini kullandı.

 

“Atatürk’ün Açtığı Hedefe Durmadan Yürüyeceğimize Söz Veriyoruz” 

 

Cumhuriyetimizin 100. yılı nedeni ile bu geziyi düzenlediklerini ifade eden Arel Hemşirelik Kulübü Başkanı Beyza Daşçı Anıtkabir ziyaretinde destek olan herkese teşekkür etti.

 

Arel Hemşirelik Kulübü Başkanı Beyza Daşçı; “Bizler Arel Hemşirelik Kulübü olarak Cumhuriyetimizin 100.yılına özel planladığımız bu ziyaretimizi tarihimize duyduğumuz saygıyı ve sevgiyi bir araya getirmek için toplandık. 100 öğrencimiz ile katıldığımız gezimize içinde Atatürk ve Cumhuriyet coşkusu olan tüm gençlerin sesini çevremize duyurduk ve gurur duyduk. Bu anlamlı etkinlikte bizlere yardımcı olan okulumuza, sponsorumuza, Anıtkabir Komutanlığına teşekkürü borç bilir, bizler Atatürk’ün açtığı yolda gösterdiği hedefe  vatan ve bayrak sevgisi ile durmadan yürüyeceğimize söz veriyoruz.” dedi.