fbpx

Rektör Yardımcıları

ÜNİVERSİTE

ÜNİVERSİTE YÖNETİMİ

Prof. Dr. Ergül Berber

Rektör Yardımcısı
ergulberber@arel.edu.tr

Prof. Dr. Ergül Berber, Boğaziçi Üniversitesinde Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimlerini tamamlamıştır. Doktora sonrası, Kanada’da Queen’s Üniversitesi Department of Pathology and Molecular Medicine’de Doktora sonrası çalışmalar yapmıştır. 2010 yılından beri Üniversitemizde Fen Edebiyat Fakültesi Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölüm Başkanı olarak görev yapmaktadır. 2016 yılında Profesör kadrosuna atanan Prof. Dr. Ergül Berber, Bölüm Başkanlığının yanı sıra, Fen Edebiyat Fakültesi Dekan Yardımcılığı, Rektör Yardımcılığı gibi görevleri de üstlenmiştir.

Çeşitli kurul ve komisyonlarda görev yapan Prof. Dr. Ergül Berber ayrıca bilimsel araştırma projelerinde yürütücü, danışman ve araştırmacı olarak yer almıştır. SCI kapsamında bilimsel yayınları ve ulusal/uluslararası kongre katılımları olan Prof. Berber’in ulusal ve uluslararası kongre ödülleri de bulunmaktadır. 

0850 850 27 35 – 1289

Prof. Dr. Enver DURAN

Rektör Yardımcısı
enverduran@arel.edu.tr

1945 yılında Bursa’da doğdu. Eğitimini 1956’da Bursa Reşit Paşa İlköğretim Okulu’nda, 1960’da Bursa Osmangazi Ortaokulu’nda, 1963’te de Bursa Erkek Lisesinde tamamladı. 1969 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu.

 

Dr. E. Duran 1970 yılında Gülhane Askeri Tıp Akademisi’nde (GMMA) Stajyer Doktor olarak çalıştı. 1971-1973’te İzmir Bornova Askeri Dispanserinde pratisyen hekim ve 1973-1977’de Ankara Gülhane Askeri Tıp Akademisi Genel Cerrahi Anabilim Dalı’nda asistan olarak çalıştı.

1977’de Genel Cerrahi , 1980’de Göğüs-Kalp Damar Cerrahisi Uzmanı ve aynı Akademide Yardımcı Doçent oldu.

16 Nisan 1985’te Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’ nden Göğüs-Kalp Damar Cerrahisi doçentlik belgesini aldı ve doçent olarak atandı. Mayıs 1990’da Profesörlük derecesi alarak Profesör olarak atandı.

 

1988 yılında Haydarpaşa Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Kalp Cerrahisinin kuruluşunda görev aldı. 1990-1998 yılları arasında Haydarpaşa Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde, Kalp Damar Cerrahisi Kliniği Direktörlüğü yaptı.

 

1998 yılında Trakya Üniversitesi’nde Kalp Damar Cerrahi Kliniğini kurdu. 1998-2004 yılları arasında Trakya Üniversitesi Kalp Damar Cerrahisi Anabilim Dalı Başkanlığı yaptı. Trakya Üniversitesi Senatosu tarafından 2004 yılında ulusal yayın Teşekkür Belgesi ile ödüllendirildi.

 

2004 yılında Trakya Üniversitesi Rektörü olarak atanan Prof. Dr. Enver DURAN, 28 Temmuz 2006 tarihinde Edirne’de düzenlenen 55. Üniversitelerarası Kurul Toplantısı’nda Üniversitelerarası Kurul Başkanlığı’na seçildi.

 

18 Ağustos 2006 tarihinde Namık Kemal Üniversitesi’ne tedviren kurucu rektör olarak atandı.

 

11 Haziran 2007 tarihinde Kırklareli Üniversitesi’ne tedviren kurucu rektör olarak atandı.

 

2008 yılında ikinci kez Trakya Üniversitesi Rektörlüğü’ne atanarak 2008-2012 yılları arasında görev yaptı.

 

Prof. Dr. Enver DURAN, 18 Eylül 2008 tarihinde Üniversitelerarası Kurul Tarafından Tıp-Sağlık Bilimleri Eğitim Konseyi Başkanı olarak seçilmiş ve bu görevi 4 yıl sürdürmüştür.

 

Amerika’nın Ohio eyaletinde bulunan Cleveland Kliniği’nde Koroner Bypass Cerrahisi, İngiltere’nin Londra kentindeki Guy Hospital’da Aorta-koroner Bypass cerrahisi, İngiltere’nin Londra kentindeki Royal Brompton Hospital’da Re-do Aorta Koroner Bypass cerrahisi, İskoçya’nın Edinburg kentinde Aorta-koroner Bypass cerrahisinde yenilikler üzerine eğitim görmüştür.

 

Haydarpaşa Askeri Tıp Akademisinde Türkiye’de ilk kez Çalışan kalpte Aorta-Koroner By-Pass, By Pass ameliyatında Türkiyede ilk kez Çift mamaria (Sağ ve Sol Göğüs Arteri) arterle birlikte gastepiploik (Mide Arteri) arter uygulamasını gerçekleştirdi.

 

Kalp mitral kapak ameliyatında KALANGOS mitral ringini uyguladı.

 

Prof. Dr. Enver DURAN’ın yurt içinde yayınlanmış 5 kitabı (iki ciltlik Kalp Damar Cerrahisi kitabını da içeren),Ulusal Hakemli 136, Uluslararası hakemli dergide 46 makalesi, 125 ulusal ve 32 uluslararası kongre ve sempozyum bildirisi ve danışmanlığını yaptığı uzmanlık tezleri ile proje yürütücülüğü bulunmaktadır. Prof. Dr. Enver DURAN’ın yurtiçi ve yurtdışı mesleki üyelikleri ve editörlükleri mevcuttur.

 

Prof. Dr. Enver DURAN’ın Balkan Üniversitelerinden aldığı 4 adet fahri doktorası yanında fahri profesörlüğü ve değişik ülkelerden aldığı eğitim ödülleri mevcut olup bunların içerisinde en önemlisi Yunanistan Parnasos Birliği tarafından Yunan diline yaptığı katkılardan dolayı 1868 yılından beri yılda bir kişiye verilen Delfi’li sürücü ödülüdür.

 

1996 yılından bu yana uluslararası toplumda, Türk kültürü ve sanatı alanında katkısı geçen şahsiyetlere verilen, “Uluslararası Süleyman Brina Türk Kültürü ve Hizmet Ödülü” Kosova Prizrende yapılan törende Kosovada eğitime verdiği katkılardan dolayı Dr. E.DURAN’a verildi.

 

Balkan Üniversiteler Birliği’nin kurulmasında aktif rol alan Prof. Dr. Enver DURAN’a, 18.04.2019 tarihinde, Selanik’te yapılan törende (BALKAN UNIVERSITIES ASSOCIATION )Balkan Üniversiteler Birliği tarafından tüm üyelerin (59 üniversite) oy birliğiyle Onursal Başkanlık Belgesi ( Honorary President of BUA ) (Honorary Certificate) verildi.

 

2012 yılında Trakya Üniversitesi’nden emekli olan Prof. Dr. Enver DURAN 2013 yılından beri İstanbul Arel Üniversitesi’nde görev yapmaktadır.

 

İstanbul Arel Üniversitesi’nde Rektör Yardımcılığı ve Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü yanında çeşitli idari birimlerde görev yapan Prof. Dr. E.DURAN, İstanbul Arel Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin kuruluşunda görev aldı. 14 Mart 2016’da Tıp Fakültesi Kurucu Dekanı olarak atandı.

 

İstanbul Arel Üniversitesi Sağlık Bilimleri Yüksekokul Müdürlüğü görevi yapan Prof. Dr. Enver DURAN Sağlık Bilimleri Fakültesi’nin kuruluşunda yer aldı. Prof. Dr. Enver DURAN halen Rektör Yardımcısı görevini sürdürmektedir.

 

Evli ve iki çocuk babası olan Prof. Dr. Enver DURAN, İngilizce bilmektedir.

Prof. Dr. Hüseyin GÜN

Rektör Yardımcısı
huseyingun@arel.edu.tr

 

Lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi, Veteriner Fakültesinde 1988 yılında ve Doktora programını İstanbul Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Mikrobiyoloji Anabilim Dalında 1994 yılında tamamlamıştır. 1988-1993 yılları Arasında TÜBİTAK, Marmara Araştırma Merkezi, Gıda Bilimi ve Teknolojisi Bölümünde araştırıcı olarak görev almıştır.

 

1994-1996 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi, Avlama ve İşleme Anabilim Dalında Yard. Doçent olarak çalışmıştır. 1996 Yılında Gıda Hijyeni ve Teknolojisi Anabilim Dalında Doçent ünvanını almıştır.

1996-2003 yılları arasında TÜBİTAK, Marmara Araştırma Merkezinde Gıda Enstitüsünde Uzman Araştırıcı ve Teknik Müdür olarak görev almıştır.2004-2016 yılları arasında birçok şirkette Araştırma ve Geliştirme projelerinde yürütücü ve koordinatör olarak görev ifa etmiştir.

 

2017-2018 yılları arasında İstanbul Rumeli Üniversitesinde Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölüm Başkanı, Sanat ve Tasarım Fakültesinde Dekan Yardımcılığı ve Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürlüğü görevlerini, 2018-2022 yılları arasında İstanbul Esenyurt Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi öğretim üyeliği, Fen Bilimleri Enstitü Müdürlüğü, Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü görevlerini yürütmüştür. Yine aynı üniversitenin Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu’nda Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölüm kuruluşunu ve başkanlığını yapmıştır.

 

2022 yılında İstanbul Arel Üniversitesi ailesine katılmış ve 2023 yılında Profesör kadrosuna atanmıştır. Halen Güzel Sanatlar Fakültesi, Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölüm Başkanlığı ve Arel Üniversitesi Rektör yardımcılığı görevini yürütmektedir.

Arel Duyurular