fbpx
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi

İşletme (İngilizce)

AKADEMİK

FAKÜLTELER
İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ

Türkçe ve İngilizce eğitim veren İşletme bölümü, sınırların kalkması ve rekabetin yoğunlaşması ile varlıklarını sürdürebilmek ve gelişerek büyüyebilmek için işletmelerin ihtiyaç duyduğu yaratıcı, yenilikçi, sosyal sorumlulukların bilincinde ve iş yaşamının gerek duyduğu ahlaki değerlere sahip profesyonelleri yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

 

Deneyimli ve güçlü eğitim kadrosu ile hem meslek hayatlarında hem de özel yaşamlarında başarı ve mutluluğu getirecek donanıma sahip bireyler yetiştirmeyi amaçlayan İşletme Bölümü kendini sürekli geliştirme hedefini benimsemiş gençleri iş ve bilim dünyasına kazandırmayı amaç edinmiştir.

 

Çalışma Alanları

 

İşletme Bölümü’nden mezun olan öğrencilerimiz ulusal ve uluslararası firmalarda görev alabilecek yetkinlik ve donanıma sahip bireyler olarak ileriye dönük alacakları bilimsel temellere dayalı kararlar ile çağdaş uygarlığın gelişmesine katkıda bulunacaklardır.

 

Öğrencilerimiz üniversitemizin kendilerine sunduğu her türlü sosyal imkanlardan yararlanarak kişisel gelişimlerine katkı sağlayacak faaliyetlere katılma imkanı bulacaklardır. Gerek her sektörde kendi alanında uzmanlaşmış kişilerden dinleyecekleri konferanslar, gerekse kültürel alanda yapılan sayısız faaliyetler öğrencilerimizin kendine güvenen, insan ilişkilerinde başarılı, yeniliklere açık, hızlı ve doğru düşünebilen, çevreye duyarlı bireyler olarak yetişmelerini sağlayacaktır.

 

Erasmus programı çerçevesinde diğer ülkelere giderek eğitimlerinin bir bölümünü orada tamamlama şansı olan öğrencilerimiz, gittikleri ülkelerin iş ve kültür yaşamına ilişkin bilgilerle donanmış, geniş bir vizyona sahip olarak iş hayatına atılacaklardır.

 

Başarısını kanıtlayan öğrencilerimize çift ana dal yapma imkanı da veren üniversitemiz öğrencilerimizi eğitim hayatlarında, mezuniyet sonrasında ve tüm yaşamları boyunca kullanacakları bilgilerle donatarak üstün özelliklere sahip bir şekilde hayata hazırlamaktadır.

 

Bölüm Hakkında

Fakülte Duyurularıİstanbul Arel Üniversitesi

Duyurular, Haberler, Etkinlikler

Arel Duyurular


 

 

Arel Etkinlikler


 

 

Basında Arel


 

 

Arel Haberler