fbpx
Meslek Yüksekokulu

Faydalı Linkler

İlk ve Acil Yardım Programı

AKADEMİK

MESLEK YÜKSEKOKULU

İlk ve acil yardım programları için aşağıda faydalı olabilecek bazı kaynakların linklerini bulabilirsiniz:

Arel Kariyer Merkezi ARELKAM

Arel Öğrenci İşleri Ofisi

Arel Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi ARELUZEM

Arel Kütüphane ve Dokümantasyon Ofisi

 

Kızılhaç/Kızılay, dünya genelinde afet ve acil durumlarda yardım sağlayan bir insani yardım kuruluşudur. Resmi web sitesinde, ilk yardım eğitimleri, acil durumlarda neler yapılması gerektiği ve afet hazırlığı gibi konularda bilgiler bulabilirsiniz.

 

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR): https://www.iskur.gov.tr/ İŞKUR, işsizlikle mücadele etmek ve iş arayanlara destek sağlamak amacıyla faaliyet gösteren bir devlet kurumudur. İş sağlığı ve güvenliği, acil durum eğitimleri ve sertifikaları gibi konularda bilgi almak için İŞKUR’un web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 

Türkiye Afet Müdahale Planı: https://www.afad.gov.tr/tr/tr/ Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), Türkiye’de afetlerle mücadele, afet risk yönetimi ve acil durumlar için önlemler alma konularında faaliyet gösteren bir devlet kurumudur. AFAD’ın web sitesinde Türkiye Afet Müdahale Planı ve acil durumlarda neler yapılması gerektiği gibi bilgilere ulaşabilirsiniz.

 

Sağlık Bakanlığı İlk Yardım Bilgileri: https://ilkyardim.saglik.gov.tr/ Türkiye Sağlık Bakanlığı’nın “İlk Yardım” konusunda hazırladığı resmi bir kaynaktır. Web sitesinde ilk yardım teknikleri, temel yaşam desteği (TYS), yaralanmalar ve acil durumlarla ilgili bilgiler bulunmaktadır.

Program Hakkında

Meslek Yüksekokulu Duyurularıİstanbul Arel Üniversitesi

Duyurular, Haberler, Etkinlikler

Arel Duyurular


 

 

Arel Etkinlikler


 

 

Basında Arel


 

 

Arel Haberler